Kas keskkonnafoorumi huvilisi on?

Mõned päevad tagasi avaldasin arvamuse, et Eestis võiks olla üks tõsisem keskkonnafoorum. Leho Kraav pakkus välja keskkonna www.energiafoorum.ee.  See võiks olla samalaadne ja tõsine nagu näiteks ELFA elektroonikafoorum tehnikahuvilistele – püstitatud on küsimus ning toimub vastamine, arutelu ja analüüs.

Vaatame, kas asja saab – ise püüan sealt kord päevas läbi käia, kui aega on. Aga julgustaksin eriti noori keskkonnahuvilisi teemasid püstitama ja küsimusi küsima. Ning loomulikult on eelkõige oodatud keskkonnavaldkondades tegutsejad, kes ka küsimustele vastaksid.

Võrreldes blogiga on foorumis esile toodud populaarsemad ja aktiivsemad teemad. Blogipostitused kaovad arhiividesse suht kiiresti, foorumi teema võib aktuaalsust säilitades kesta aastaid. Lisaks foorumis on kõik osalejad võrdsed, see ei ole kellegi poolt domineeritud inforuumi külastamine ja kommenteerimine.

Nii et võiks selline keskkond olla, vaatame, kas välja pakutud energfiafoorum veab välja või mitte. Ise olen valmis kaasa aitama, ülejäänu sõltub juba osalistest ja reaalsest vajadusest tõsise diskussiooni järele,

Julgustan igaüht registreeruma ja ühe küsimuse püstitama!

4 kommentaari

 1. Selle kommentaari ma eelmise blogi sissekande kommentaariumi juba postitasin, kuid pean õigeks sama teksti ka siia sisestamist:

  Keskkonnafoorumi idee on väga tervitatav, kuid Stack Overflow formaat on küll VÄGA halb idee.

  Asjalik foorum kujutab endast siiski kindlat struktuuri – alamfoorumid alateemadega jne. Nii on selle kasu ka kõige suurem.
  Keskkonnafoorumi puhul näiteks kliimamuutuste alamfoorum, kus saab arutleda ja vaielda antud teemadel; energiakasutus(Eestis) ja näpunäited; jäätmekäitlus; uudised jne. Küllap suudab haldav seltskond sobivaid alamfoorumeid luua.

  (peale mitmekordset proovimist avanes nüüd ka lõpuks Eriku antud link isetegevuslikule foorumile. See on midagi sellist, mis minu arvates oleks kõige mõistlikum lahendus)

  Minu silmis on tüüpilised phpBB ja XMB parimad, mis on ka täiesti tasuta(erinevalt nt vBulletin tarkvarast): http://www.phpbb.com/ ja http://www.xmbforum.com/

  Stack Overflow kommentaariks on parim selle enese nimi – ülevool. Üksteise järgi tekitatud teemad, ilma mingisuguse struktureeringuta.
  Kiirelt info saamiseks ääretult ebamugav. Elu on näitanud, et otsingumootorid tihti ei anna soovitud tulemust, veel hullem, kui huviline ei oska õigeid otsisõnu kasutada. Konventsionaalse foorumi puhul, kus on suurimad teemad alamfoorumiteks jaotatud, saab külasta kiirelt end huvitavatele teemadele ligi. Stack Overflow tekitaks meeletut segadust. Sealne lipukeste süsteem pole ka jätkusuutlik mu arvates.

  Lisaks saab tavapärastes foorumites hoida teatud teemad pidevalt nimekirja tipus(nö kleepimine). Kasulik oleks see näiteks energia alamfoorumis energia kokkuhoiu näpunäidete teema tipus hoidmiseks, et huviline saas suurema vaevata asjalikule infole ligi.

  Kas te soovite jututuba või tegelikult toimivat ja kasulikku süsteemi? Stack Overflow ei saa tulenevalt tehnilistest puudujääkidest kunagi olema sama produktiivne nagu ELFA Elektroonikafoorum või Hinnavaatluse arvutifoorum:
  http://www.elfaelektroonika.ee/foorum ja http://foorum.hinnavaatlus.ee/

  Eestvedajad, mõelge sellele!
  Kristo.

 2. Kristolt asjalik jutt.
  Ja keskkonnafoorum võikski olla lihtsalt keskkonnafoorum.

 3. Mul on ammu juba see keskkonnafoorumi mõte peas keerlemas, aga ei ole pealehakkamist olnud asi käima panna. Nüüd, kui on näha, et huvilisi on teisigi, siis on soov kindlam lähiajal üks laiapõhjalisem foorum valmis teha, arvatavasti phpBB põhjale, nagu ka Kristo soovitas. Plaan on teha midagi laiapõhjalisemat, kus oleksid nii toidu, jäätmete, energia kui ka kliimamuutuste teemad, mis võimaldaks keskkonnateadlikul inimesel kogu info ja arutelud ühest kohast leida. Kõik ettepanekud on teretulnud.

 4. Selline asi on täiesti olemas:

  http://keskkond.forumotion.net/
  Liituge kah 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: