Jälle 2012: kas ’kollane meedia’ on vabandus libauudiste edastamisele?

Vestlesin täna Elu24 ajakirjanikuga, kes avaldas kirjutise
’Maailmalõpp saabub kolme aasta pärast?’ Kirjutis teatas, et teadlased soovitavad praeguse ülemaailmse majanduslanguse pärast muretsemise lõpetada ja elunaudingutele pühenduda. Uudisest sai kiirest portaali üks kõige loetumaid.

Kui küsisin, kes need teadlased on, sain vastuseks, et kirjutist ei maksa tõsiselt võtta, sest see on ju Elu24. Tõepoolest, veebisait www.thenewsvault.com, millelt artikkel olevat tõlgitud, reklaamib ennast tsenseerimata uudiste edastajana ning saab sissetuleku seksikohtingute ja alasti beibede reklaamide vahendamisest. Aga ’uudis’ teadlaste soovituste kohta on võetud kusagilt fanaatikute foorumist. Ükski teadlane ei ole väitnud, et 2012. aastal tekib globaalne katastroof, sealhulgas tsunamid, maavärisemine, viljaikaldus, haiguste levimine. Ning et infrastruktuurid ja linnad kaovad ning inimkond on oma algusajas – koopas elamise juures tagasi.

Ajakirjanik arvas, et võib-olla võiks sel juhul sõna ’teadlane’ jutumärkidesse panna ning ütles, et portaal on suunatud eelkõige noortele… Lisaksin: ja rumalatele? Saime kokkuleppele, et ega ikka ükski teadlane niimoodi öelnud pole küll.

Kui aga kellelgi tekkis huvi, miks see teema minu jaoks oluline tundub, siis võib lugeda varasemaid kirjutisi. Lihtsalt peagi näete, et paljud inimesed üle kogu maailma panevad tõepoolest enne 21.12.2012 käe oma elu kallale või lasevad teistel seda teha. Kas ka siin Eestis, sõltub meist endist ja kindlasti ka ajakirjandusest.

Olen teema kokku võtnud juba kolm korda, kirjutades

geoloogilisest ajast ja tõenäosusest

teadlaste arvamusest ja hirmu pealt teenivast ärist

fanaatikute postitustest.

12 kommentaari

 1. “Lihtsalt peagi näete, et paljud inimesed üle kogu maailma panevad tõepoolest enne 21.12.2012 käe oma elu kallale või lasevad teistel seda teha.”

  <<< kui lähedalt puudutab, on tragöödia, suurt pilti vaadates aga väike genofondi puhastus ja hingamine Maale. Liiga väike… 6 miljardit oleks ka suures plaanis tragöödia, sajad, tuhanded, miljonid – kindlasti mitte.

 2. Nu võiks ju öelda, et las kollane kirjutab millest iganes, eriti veel selline kollane nagu elu24 kus on uudised nagu kes milliseid rinnahoidjaid kannab või kas mingil peol äkki keegi neid üldse ei kandnud baari toivo sünnipäeval jms olulist.
  Kuid samas kui tagasi ajaloos vaadata siis eks ole suuremad kollased lehed ikka suht palju paanikat ja propagandat teinud, sest mingil põhjusel inimesed jätkavad selliste üllitiste lugemist.

  Uus fenomen eestis on siis ameerika poole pealt jällegi, Alex Jonesi jüngrite propaganda NWO osas. Kõikide muude fantastiliste ideede seas nagu USA ehitab FEMA orja laageid, et sinna kõik inimesed vangi viia kes uue korra kehtestamisele (mis kohe kohe tuleb – juba viimased 15 aastat…) vastu hakkavad või ei taha endale kiipi sisse panna on tal paraleelselt ka siis iluminaatide master plaan: ära toodud. Mis seisneb selles, et järgneva 5-10 aasta jooksul neil tõestatud kindel plaan kogu maailma rahastikku vähendada 80% võrra ning ylejäänud inimesed orjastada ning kiibistada – need kes kiipi ei taha tapetakse ja need kes kiibi all olles valesi ajsu mõtlevad või teevad nende kiip siis lylitatakse välja(tapetakse), vot selline lugu (lisaks mitmetele muudele).

  Eestlased juba ka usinad olnud, Eesti Uus Kord filmi teinud Peeter Proosi: http://video.google.com/videoplay?docid=3162399877489969513&ei=DWblSdWvGpLO2QK1jYmnBQ&q=eesti+uus+kord ning see ka siis vanglaplaneedi kodulehelt kätte saadav täis filmina. (vanglaplaneet siis prisonplanet, infowars ja muude alex jonesi vaimusynnituste seeme). Filmi ise leitsin Keskerakondlikust blogist.. mitte, et see nüüd kohe midagi tähendama peaks…
  Film siis Gruusia sõjast ja Pronksööst ja muust rägib ning yhendab selle ära siis selle suure võimsa NWO masterplaanidega mille nimel peaks hiina, jaapan, venemaa, usa ja muud maad koos töötama…

  Kunagi 8 aastat tagasi sai uuritud paar aastat ja loetud erinevaid asju sellel teemal, panin tähele kuidas Alex alati meeletult ärritus kui toodi välja selgeid seoseid tema ja nede vahel keda ta saatanaks tembeldab (lisaks muule ta fox uudistes korra nädalas, neil tema reklaamid isegi Fox kodulehel, ta saadete otsene edastaja ABC on omatud disney perekonna poolt kes siis seal eesotsas peaksid olema Illuminaatidel, saiontoloogia kirikus sõpru tal lisaks & myyb nende raamatuid jms).
  Samas teeb oma showsi ta nii osavalt, et alati kasutab infot mis tegelikult kõikidele fanattidele ammu teada on ning jättes samal ajal välja olulise info ja liites sellele fantaasia külvab mass paanikat… või siis vahest täitsa lambist mõtleb välja asju inimeste hirmutamiseks nagu seal shows mida Willian Cooper edastas http://www.youtube.com/watch?v=NAgTFWglHrc (alates min 8) kus tema sõnul meeletud sõjad toimusid peale 1999 euroopas, venemaa valmistus sõjaks usa vastu, alvelaevad olid teel .. jne (mitte et cooper ise ka fantaasiat poleks rääkinud kuid see suht tipp mida Alex suudab). Eestlased muidugi jooksevad kaasa messajale vaatamata sellele.
  Ma ei imesta kui varsti sellest filmist eesti kollane ajakirjandus seletama hakkab suurel häälel (vb juba räägivad, pole jälginud)

  Seal filmis oli kyll pointe – kuid ei midagi uut mida keegi ei teaks või rääkinud poleks varem. Kuid sa võiksid mingi targema analüüsiva postituse sellest üllitusest (filmist) teha ennetavalt, filmi olulisem osa oligi lõpusõna “ärge uskuge midagi, KAASARVATUD seda filmi..” 🙂

 3. Oeh, mingil põhjusel (minut 8 ) – seal youtube videos läks smailiks

  Muidugi võib siis veel küsimusi esitada, kes kõige rohkem kasu saavad eestis selliste asjade tootmisest..

 4. Aga mul on küsimus? Mille kuradi pärast seda NWO teemat viimasel ajal nii palju tõstatatud on? Ärge rääkige, et 5 aastat tagasi käis samasugune propaganda. Ei käinud. See on viimase 1-2 aasta sündmustik. Kellelegi on kasulik, et see massidesse jõuaks, aga kellele ja miks just nüüd?

 5. Mina näen mitut põhjust. Esiteks, maiade kultuur on olnud kogu maailma jaoks salapärane ja kui mingi suure kalendritsükli lõppemine toimub inimese eluajal, siis see hakkab kohe silma-kõrva. Kedagi ei huvita, et kalendritsüklite lõpp oli maiadel suur pidu, ikka on vaja hüsteeriat külvata – see on ilmselt moodsam. Teiseks, massikommunikatsioonivahendite areng. Varasemate maailmalõppude ajal oli nt Youtube veel arenemata. Nüüdseks on paljud fanaatikud kolinud netti. Kolmandaks, e-äri arenemine. Pole paremat meetodit teenimiseks midagi müüa kui kodust oma arvuti tagant. Nii et minu prognoos on, et sellest järgmise maailmalõpu lobbytöö saab olema veel jõulisem, näiteks aastal 2024 vms.

 6. liberty: sa oled siis silmad kinni elanud (või USA meedia ruumist väljas) kui arvad, et see NWO asi alles mingi uus teema on. Neil suured eraldi saated, sateliidid ja madalsagedus raadiojaamad juba fanaatikute & konspiraatorite poolt ammu ilma olid olemas. Juba 10 aastat tagasi oli see suur teema kuid lihtsalt Eesti meediasse ei jõudnud ehk siis eesti inimesed ei tundunud sellest huvitatud olema.. Nüüd interneti & socialnetworkide abil aga info rändab kiiremini, väga palju Google, facebook, orkut & youtube polnud arenenud – nüüd on ainuüksi facebookil üle 200 millioni kasutaja. Ning nyyd kui need samad inimesed tahavad raha teha siis on neil ka vaja suuremat toetajaskonda kui USA ainult kuna konkurents on suurem(mitte, et see AINULT usas enne oleks olnud kuid lõvi osa raudselt, nagu enamasti). Ning selleks pole palju vaja: leia mõned fanaatikud, konspiraatorid ja muidu uskujad ning pane nad enda eest tööd tegema, nad teevad videosi, kodulehti jne oma rahadega kuid “päris” infoks ostavad NENDE raamatuid ning muud sellist (piisab kui 1-2% ostavad, et millioneid teha). Kui võrgustik piisavalt suur saad neile juba mida iganes myya – ka ära summutada eriti olulisi ja salajasi teemasi mixides need pool tõdedega suunates inimesed väga kriitilistest faktidest eemale.
  Kuid jah, nagu erik ytles igast maailma lõpu jms asjadega inimesed asuvad googledama ning avastavad enda jaoks midagi väga suurt ja huvitavat, uut jne. Tegelt enamus uus on unustatud vana. NWO teema on VANA ning pidevalt kestev ning ehk popimaks minev tänu info edastus lihtsusele. Minu jaoks polnud mitte midagi uut selle NWO juures, suhteliselt sama jutt neil mis 8-9 aastat tagasi kui esimest korda nende asju uurima hakkasin.

 7. Lisax NWO teemadega väga lihtne keda iganes kurjaks ja kohutavaks teha keda parasjärgu vastastel vaja mustata, sest pea kõik haritumad ja tegijamad on igasuguste “kurjade NWO seotud” organisatsioonidega tegemist teinud. Lihtne on ka fantastilist pilti maalida kui palju “nad” maailma üle võtavad sest kõik suuremad organisatsioonid on ju “nedega” seotud.
  Momendil seal videos (mida pole viitsinud veel lõpuni vaadata korralikult) panin tähele, et neil oli vaja praegust valitsust äärmiselt demoniseerida ning näidata ülekohut mis vene suhtes tehti ning millist ülekohut venemaale tehti Gruusiaga…ning kuna ma selle keskerakondilikult lehelt leidsin…

  eh, see muidugi aint kokkusattumus kuid ikkegi, tasub mõelda sellele alati kelle huvid on mõngus mingi toote tegemisel, vahest tõesti on ka õilsaid produkte kuid õilsusega tänapäeval ei elata ära 🙂

 8. “Ükski teadlane ei ole väitnud, et 2012. aastal tekib globaalne katastroof.”

  Michio Kaku näol tegemist vägagi teadlasega ja NASA on 2012 Solar Stormist aastaid hoiatanud.

 9. Palun viidet, kus Michio Kaku ütleb, et aastal 2012 tuleb globaalne katastroof. Fakt, et iga 11 aasta tagant toimuvad päikesetormid, on üldtuntud, kuid need pole kunagi põhjustanud Maal globaalseid katastroofe.. Probleeme võib tekkida sidesatellitidel ja Maal inimese poolt loodud kommunikatsioonisüsteemidel, selline risk on olemas ja sellele on Michio Kaku tõepoolest viidanud, kuid selline risk on iga 11 aasta tagant… Michio Kaku pole iialgi seostanud päikese aktiivsuse muutusi maavärinate, vulkaanipursete, tsunamide või Nibiru saabumisega. Aga see, et elektrisüsteemid võivad saada häiritud, on tõsi ning infoühiskond ja tehnoloogiline ühiskond on tõepoolest haavatav. Samas nimetada elektrisüsteemi võimalikku häiret globaalseks katastroofiks on liiast.

 10. Kauakestev elektrisüsteemide häiritus (sõtlub, mis tasemel) võib ühel hetkel globaalse katastroofini viia küll. Aga otseselt hr. Kaku sellest ei räägi jah. Otsest seost justkui pole, tõsi.

 11. Ühel hetkel jah, kui elekter nädalate & kuude kaupa enamustes kohtades ära on – millal sa midagi sellist viimati täheldasid? Maksimaalselt mõnes kohas ajutiselt on elekter kadunud.
  ning vulkaanid jms sellegi poolest purskama ei hakka, et meil tänavavalgustused väljas ja jube pime on

  kuid eks huvitav saab kindlasti olema 2012 igasuguste muude asjade kokkulangemiste pärast ning eelkõige ka inimeste enda paanika tõttu, ma oleks nii pettunud kui mitte midagi huvitavat ei juhtu, mõelda vaid kui masenduses siis veel igasugused teooria inimesed oleks kellel suured foorumid ja ärid püsti pandud…. kindlasti tulevad nad siis uue plaaniga välja, et see oligi valitsuse salajane plaan, et midagi ei juhtuks, et rohkem võimu läbi selle haarata vms:D:D

 12. Jah, see 2012 psühhoos on võtmas tohutuid mõõtmeid. Mida lähemale aeg tiksub, seda rohkem peale surutakse. Ma ei kujuta ette seda reklaami, mis hakkab toimuma 2012 alguses.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: