Maailmalõpp 21.12.2012 – hirmu pealt teeniv äri

Üha rohkem hakkame lähiajal kuulma katastroofidest, mis peaksid tabama Maad 21. detsembril 2012. Põhjuseks on see, et rohkem kui kunagi varem on kõikvõimalikud ennustajad, ufoloogid, paranormaalsete sündmuste seletajad ühel meelel valinud välja just selle kuupäeva. Lisaks lubavad arenenud kommunikatsioonivahendid kampaaniaid varasemast tunduvalt efektiivsemalt läbi viia. Globaalse majanduslanguse perioodil on 21.12.2012 ka geniaalne võimalus äri tegemiseks. Paratamatult tekivad kaasaelajad ja uskujad, keda ka Eestis on juba üksjagu.

Miks just 21.12.2012?

Sest enamiku tõlgenduste kohaselt just sel kuupäeval lõpeb maiade kalendri 13. suur tsükkel, osades tõlgendustes on kuupäevaks ka 23.12.2012. Maiade kalendri etapilisuse ja selle tõlgendamisega tegeleb maailmas tuhandeid inimesi, kes soovib, leiab sadu veebisaite ja võib ise edasi uurida. Florida loodusajaloo muuseumi Ladina-Ameerika kunsti ja arheoloogia kuraator Susan Milbrath väidab, et puudub arheoloogiline andmestik, nagu tähendaks kalendritsükli lõpp aastal 2012 maiade arvates maailma lõppu. Samuti Floridas paikneva Kesk-Ameerika uuringute arengu fondi juhi Sandra Noble’i väitel oli muinasajal kalendritsükli lõpp maiade jaoks suur pidupäev ning selle seostamine maailma lõpuga on täielik väljamõeldis ning võimalus väga paljudele edukaks äritegevuseks.

Täpselt nagu ümmargune aastavahetus 2000, on ka maiade kalendritsükli lõpp võimalus mõtteid koondada ning analüüsida inimkonna arengut – kuhu oleme jõudnud ja kuhu tahame edasi liikuda. Hirmu külvajad aga on seondanud selle kuupäevaga kõik ohud, mis inimest ähvardavad ning ütlevad, et täpselt pole teada, mis juhtub, aga midagi juhtub… Ka mina olen saanud e-kirju, kus väidetakse, et ma ei tea mitte midagi ning midagi kindlasti juhtub. Inimesed on läbi lugenud paar raamatut, kus tehakse selgeks, et kõik ennustajad ja ennustused viitavad just sellele kuupäevale.

Veebisait http://www.december212012.com/ on ennast kuulutanud selle päeva sündmuste ametlikuks veebisaidiks. Et inimene ikkagi uskuma hakkaks, on müügil raamat ’Täieliku idioodi juhend aastasse 2012’ ja hulk bestsellereid. Vastava kuupäevaga T-särki hoiab käes Barack Obama, müügil on kõikvõimalikud riideesemed selle kuupäevaga. Pakutakse võimalust tellida katastroofikindlaid maju ja varjendeid. Töötab ka sekundite lugeja, täpseks momendiks on valitud kell 11.11 GMT. Vasakus ülanurgas vilguvad kuulsuste pildid, kes kõik sellesse usuvad, nende seas Mel Gibson. Võimalik on jätta oma nimi uskujate nimekirja.

Võimalike katastroofide loetelus on suur hulk looduskatastroofe, mis Maal on senini esinenud ja esinevad ka edaspidi – vulkaanipursked, maavärinad, tsunamid, kuumalained, troopilised tormid. Laamad liiguvad üksteise suhtes, lahknevad ja sukelduvad üksteise alla. Inimene pole võimeline ei maavärinaid ega vulkaanipurskeid ära hoidma, need on toimunud sadu miljoneid aastaid ja toimuvad ka edaspidi. Muide, XX sajand läks ajalukku kui sajand ilma hiigelsuurte vulkaanipurseteta, samas kui Tambora purse 1815. aastal paiskas atmosfääri nii palju tuhka, et aastat 1816 teatakse ülemaailmselt kui ilma suveta aastat. Krakatau plahvatust aastal 1883 oli kuulda 3000 km kaugusel Austraalias. Ükski neist sündmustest ei langenud kokku mingi kalendri lõppemisega. Samas ükski geoloog ei oska hetkel kindlalt väita, kas ülitugevaid vulkaanipurskeid on lähiaastatel oodata või mitte. Paljusid vulkaane jälgitakse, otsustavad märgid aga võivad ilmneda alles vahetult enne purset.

Mis puudutab üleujutusi, kuumalaineid või orkaane, siis võib jääda mulje, et need on viimasel ajal sagenenud ja muutunud tugevamateks. Sellel on siiski mitmeid teisi põhjusi võrreldes looduse enda muutumisega: informatsioon levib kiiremini, inimene on muutunud kergemini haavatavaks, inimesi on maailma juurde tulnud ning inimene ise on keskkonda mõjutanud. Informatsioon mistahes maailma piirkonnas toimunust jõuab kohale minutitega. Samas uutele inimestele on vaja maad – asustatakse vulkaanide jalameid ja jõelamme. Ressursside ammendamisel tekivad muutused, näiteks puude massiline raiumine Himaalaja jalamil põhjustab vee kiiremat liikumist jõesängidesse ning suurendab üleujutuse riske Bangladeshis veelgi. Linnastumine tagajärjel suunatakse samuti vesi kiiremini jõgedesse ja suureneb üleujutuse risk. Tugevamad tormid, kuumalained ja üleujutused võivad olla ka globaalsete kliimamuutuste tagajärjeks. Nii et pole välistatud, et aastal 2012 mingi suurem looduskatastroof ka juhtub, kuid samamoodi võivad need juhtuda ka aastal 2011 või 2015, neid on juhtunud minevikus ja juhtub ka edaspidi.

Omaette teooriaks on planeet X või Nibiru, mis pidavat Maa lähedusse jõudma ning mida vastavalt ettekuulutustele juba praegu 2009. aastal olevat näha. Sellesse väljamõeldisse võib uskuda, kuid minu hetketeadmiste kohaselt väljamõeldiseks see jääbki. Ka seostada Maa ajaloos korduvalt toimunud magnetpooluste vahetust just aastaga 2012 ei ole absoluutselt mingit põhjust. Päikesetormid on aastal 2012 aktiivsemad ning mõju satelliitidele võib olla tõsine, kuid seostada seda mingi suure katastroofiga Maa pinnal ei saa.

Kõige selle juures on suurimaks riskiks hoopis see, mis inimene ise teha võib. Näiteks terroriaktide mõju on kindlasti suurem, kui sellega kaasneb 21.12.2012 kuupäevaga kaasnev massipsühhoos. Rakendades maiade kalendri lõpu, Nostradamuse ennustused jms inimkonna vaimse mõjutamise teenistusse võib kaasa tuua ususektide ja ka teiste mõjutatud inimeste enesetappude laine. Kuupäevaga seotud katastroofidesse uskumine muutub paljudele eneseväljenduseks, omalaadseks uskumuseks, mille nimel muuta oma elu vastavaks 1411 alles jäänud päevale tänase seisuga (08.01.2009). Teised oskavad seda ära kasutada – viimane viimsepäeva õhutamine planeet Nibiru saabumise abil oli 2003. aasta alguses, paraku mais 2003 ei juhtunud midagi ning kõik toonased veebisaidid on muutunud, seal vilgub uus kuupäev – 21.12.2012. Pannes kokku kõik võimalikud katastroofiriskid ja suunates just sellele kuupäevale kõik võimalikud ennustajad on võimalik teha filme, kirjutada raamatuid, müüa vidinaid ja varjendeid – ühesõnaga teenida palju raha ning edukas ärimees oskab sellega väga hästi hakkama saada.

Hiljuti külastasin Dan Browni raamatu ’Da Vinci kood’ ühte tegevuskohta – Rosslyni kabelit Edinburghi lähedal. Kui enne raamatu ilmumist külastas seda paarsada inimest aastas, siis nüüd on kümnete tuhandete turistide külastusraha ja vidinate müük sealsetele inimestele tõeliseks sissetulekuallikaks. Kes oskab hästi müüdavasse müüti siduda Kaali järve ja 21.12.2012, võib samuti palju teenida.

Kindlasti võivad paljud 21.12.2012-sse uskujad väita, et kuupäeva kasutamine äriks on teisejärguline ja tegelikkus on maiade kalendri lõppemisega ette määratud. Paraku unustavad nad, et see inimene, kelle raamatust nad meelevaldselt kokkupandud tõlgendusi lugesid ja neid uskuma jäid, on oma raha juba kätte saanud. Kogu juba käivitunud kampaaniat analüüsides saab seda seostada eelkõige inimeste eneseväljendusega, millesse püütakse haarata ka teisi, ning puhtalt äriga, mida veel 1411 päeva saab edukalt teha. Seejärel tuleb leida uus kuupäev.

Kas 21.12.2012-sse uskujad võivad saavutada lotovõidu ja just sel kuupäeval tõesti näiteks toimub katastroofiline maavärin või vulkaanipurse? Jah, see on võimalik, täpselt nagu võite võita lotomängudel. Läbiviijad on võtnud palju lotopileteid, nad ei piirdu ainult Nibiru või magnetpooluste vahetusega, vaid on lisanud sinna ka tavalised katastroofid. Kuid ikkagi tõenäosus on väga väike, meenutuseks aastast 2003 võite lugeda toonaseid reaktsioone, kui midagi ei juhtunud… Seekordne kampaania saab siiski olema palju tugevam.

19 kommentaari

 1. […] Maailmalõpp 21.12.2012 – hirmu pealt teeniv äri […]

 2. Ei usu, et mingi looduskatastroof tuleb. Pigem toimub muudatus inimkonna mentaalsel tasemel. Eks ole näha, kõigest tuhatkond päeva jäänud.

 3. Üks lõbusam “maailmalõpu” teema haakub koheselt.

  Juba sel reedel, 13. veebruaril saab UNIXi kell 1234567890
  Eesti aja järgi on meil siis juba 14. veebruar aga see selleks.
  Kaunter – http://coolepochcountdown.com/

  Müstilisel kombel langeb aeg juhuslikult kokku 13 ja reedega.
  Eestlased võiks 14. veebruari ootamise asemel tähistada palindroom-kellaaega 1234554321

  Pikemat lugemist:

  http://www.linuxpromagazine.com/online/blogs/paw_prints_writings_of_the_maddog/one_of_those_magic_times_on_friday_the_13th?blogbox

  http://tech.slashdot.org/article.pl?sid=09/02/08/2043206

 4. Kõik mäletavad aasta-2000 probleemi.
  Otsapidi jalutab uksest sisse aasta 2038 probleem.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Year_2038_problem
  http://letmegooglethatforyou.com/?q=y2k38+problem

  Probleem on oma jala uksevahele pistnud juba näiteks neile, kes teevad UNIXi kellast sõltuva tarkvaraga laenu-arvutusi. 30-aastase kinnisvaralaenu tähtaeg on kaugemal kui 2038 ja programmid annavad “huvitavaid” tulemusi.

 5. No päris sellist muljet ka ei tasu jätta nagu see magnet pooluste vahetumine oleks mingi luulu või pastakast välja imetud.

  Loomulikult inimesed teevad sellega äri ja müüvad igast jura lollpeadele kuid samas ei tasu ka teadust täiesti eirata ning pimeduses elada 🙂

  Muidugi juhul, kui Sul on täpsemad ja paremad andmed kui mitmetel tipp teadlastel ning kas või NASA’l endal (ning neil neid teadlasi jagub) siis palun pane ka vastavad lingid siia 🙂

  NASA scientists who monitor the Sun say that our star’s awesome magnetic field is flipping — a sure sign that solar maximum is here

  You can’t tell by looking, but scientists say the Sun has just undergone an important change. Our star’s magnetic field has flipped.

  The Sun’s magnetic north pole, which was in the northern hemisphere just a few months ago, now points south. It’s a topsy-turvy situation, but not an unexpected one.

  “This always happens around the time of solar maximum,” says David Hathaway, a solar physicist at the Marshall Space Flight Center. “The magnetic poles exchange places at the peak of the sunspot cycle. In fact, it’s a good indication that Solar Max is really here.”

  The Sun’s magnetic poles will remain as they are now, with the north magnetic pole pointing through the Sun’s southern hemisphere, until the year 2012 when they will reverse again. This transition happens, as far as we know, at the peak of every 11-year sunspot cycle — like clockwork.

  Earth’s magnetic field also flips, but with less regularity. Consecutive reversals are spaced 5 thousand years to 50 million years apart. The last reversal happened 740,000 years ago. Some researchers think our planet is overdue for another one, but nobody knows exactly when the next reversal might occur.

  Although solar and terrestrial magnetic fields behave differently, they do have something in common: their shape. During solar minimum the Sun’s field, like Earth’s, resembles that of an iron bar magnet, with great closed loops near the equator and open field lines near the poles. Scientists call such a field a “dipole.” The Sun’s dipolar field is about as strong as a refrigerator magnet, or 50 gauss (a unit of magnetic intensity). Earth’s magnetic field is 100 times weaker.

  Below: The Sun’s basic magnetic field, like Earth’s, resembles that of a bar magnet.

  see captionWhen solar maximum arrives and sunspots pepper the face of the Sun, our star’s magnetic field begins to change. Sunspots are places where intense magnetic loops — hundreds of times stronger than the ambient dipole field — poke through the photosphere.

  “Meridional flows on the Sun’s surface carry magnetic fields from mid-latitude sunspots to the Sun’s poles,” explains Hathaway. “The poles end up flipping because these flows transport south-pointing magnetic flux to the north magnetic pole, and north-pointing flux to the south magnetic pole.” The dipole field steadily weakens as oppositely-directed flux accumulates at the Sun’s poles until, at the height of solar maximum, the magnetic poles change polarity and begin to grow in a new direction…. jne

  joonised ja muu:
  http://science.nasa.gov/headlines/y2001/ast15feb_1.htm
  http://istp.gsfc.nasa.gov/earthmag/reversal.htm

  Luckily they also have answered many many questions there:
  http://istp.gsfc.nasa.gov/earthmag/magnQ&A1.htm

 6. Ning siin on siis uudiste link selle magnetpooluse kohta vanu ja uusi: http://2012-news.tk/ – need on ainult uudiste lehtedelt, mõni usutavam mõni vähemusutavam, valikuupäevad ja uudised tulevad 🙂

 7. NASA jutt on ju Päikese magnetpooluste vahetumisest, mis toimub regulaarselt iga 11 aasta tagant, ja viidatud uudis on aastast 2001, mil see tõepoolest toimus! Ning toimub uuesti aastal 2012, siis juba 2023. Sama moodi toimus see aastal 1990 ja nii ajas tagasi. Kas siis aastal 1990 või 2001 oli mingi suurem katastroof Maal? See iga 11 aasta tagant toimuv regulaarne sündmus aetakse segi Maa magnetpooluste vahetumisega – mis on samuti ajaloos toimunud, kuid seondamine aastaga 2012 on täiesti meelevaldne ning sellel pole ühtegi teaduslikku põhjendust, seda kasutatakse vaid hirmu külvamiseks.

 8. Urgitseks ka.
  1968 – Praha kevad
  1979 – Afganistani sõja algus
  1990 – kommunistliku süsteemi kokkuvarisemine
  2001 – teadagi, mis sündmused peale septembrit käivitusid
  2012 – ?

  Niimoodi võiks lõpmatuseni mängida. Jura.

 9. erikpuura – tegelikult ma selle postituse all mõtlesingi, et on ka täiesti võimalik ju, et varsti maa magnet poolused vahetuvad või kui mitte varsti – siis SURM kindlalt tulevikus, kuid mis selle tagajärjed on? Muidugi see juhtus viimati umbes 780,000 aastat tagasi, kuid nähes kui kiiresti maa magnetisus väheneb paneb see mõtlema kyll . et kas mitte see ei toimu varsti (kuigi kes teab kui pikk see protsess tgeelikult on, mõned ütlevad, et umbes 4500 aastat läheb selleks).

  Kui viimane suurim mutus toimus 780,000 aastat tagasi ning viimase 150 ne aastaga on 10% maa magnetilisus vähenenud – kas sa ei arva, et see on suur muutus? (samas ma ei tea, vb see kõigubki ylesse alla paarisaja aasta tagant… kui sul selle kohast infot on siis palun jaga)

  Kuid muidugi, selles suhtes on sul õigus täiesti, et inimesed ilma igasuguste faktideta proovivad 2012 juurde ka maa magnetilisuse teemat surkida.

 10. Geoloogid on uurinud, kas Maa magnetpooluste vahetus ca 780000 aastat tagasi põhjustas suuri muutusi Maal või mitte. On leitud setendid, mis just sel perioodil kuhjusid. Ookeanide põhjasetetes on uuritud hapniku isotoope, mille varieeruvus on seotud jääaegadega. Magnetpooluste vahetuse perioodil ei olnud olulisi muutusi jäätumise seisukohalt, järelikult ka ei olnud suuri muutusi globaalsetes temperatuurides. Kuna jääajad on seotud ka Maa telje kallakusnurgaga, siis tähendab see, et magnetpooluste vahetus ei põhjustanud Maa pöörlemises mingeid mõõdetavaid muutusi. Hiina lössidest saab tuletada andmeid kliimamuutuste kohta viimase 1.2 miljoni aasta jooksul, sealhulgas kui tugevad on olnud suvised tormid. Mingit seost magnetpooluste vahetuse perioodiga ei tuvastatud. Geoloogid on uurinud ka fossiile – kui oleks olnud mingi suurem katastroof, siis oleks pidanud ka ilmnema olulised erinevused loomade ja taimede jäänustes, mis settisid enne ja peale magnetpooluste vahetust. Mingeid olulisi muutusi liigilises koostises pole kusagil leitud. Nii et – geoloogide tõendid väidavad, et magnetpooluste vahetus 780000 aastat tagasi ei olnud seotud katastrofaalsete sündmustega.

  Maiade kalendrist veel. Varem olid autodel viiekohalised spidomeetrid. Kui 99999 sai täis, lõi ette 00000. Ja autoga ei juhtunud sel hetkel mitte midagi. Lapsepõlves oli meil isegi tava sel puhul auto pidulikult kinni pidada. Täpselt sama lugu on maiade kalendriga. See on nagu aastavahetus, põhjus pidutsemiseks, mitte valmistumine suremiseks.

 11. (nagu öeldakse, üks loll jõuab rohkem kysida …. kuid küsimusi on endiselt, ning kuna Te tundute teemaga paremini kodus olevat kui enamus kellega suhelnud, siis ma annan tulla…Ütlen juba ette ära, et ma ise ei järgi mingeid maailmalõpu ideid kuid sellegi poolest oleks hea teada vastuseid kysimustele mida ise täpsemalt ei tea

  Kas igast seadmed mis sõltuvad maa magnetismist – neid ei mõjuta see kui poolused vahetunud on? Ning loomad ja linnud, putukad (mesilased ntex) kes rännates põhi-lõuna suunda määravad maamagnetvälja kasutades? Sest isegi väiksema liigi kadumine (tekkimine) äkitselt loodusest võib liblika efektina nii mõndagi teha vist? Ning selliseid muudatusi vist ei saaks ka eriti täpselt määrata lösside põhjal?
  Ning natuke raskem küsimus, mis te arvate (või teate) kui kiirelt magntpoolused vahetuksid KUI see aeg lõpuks kunagi on käes?

  Kuigi nagu ma näen selle põhjal http://www.gi.alaska.edu/ScienceForum/ASF6/691.html siis vist endiselt ei olda kindlad kas kalad rändavad kasutades magnetvälja, kuna selle kohaseid teste alles hakatakse tegema ? Ma teadsin varem, et see juba ammu välja selgitatud eelneva põhjal mida lugenud olen…

  Ning kas see ei muuda seekordset päikese magnetpooluste vahetumist kuidagi olulisemaks, et seekord on planeedid ühel joonel sellel hetkel – see juhtub ka vist aint 26 000 aasta tagant. Ning nagu ma lugenud olen, siis 25-26 tuhat aastat tagasi ka nii mõndagi suurt toimus – kuigi kuna ma ise ei ole teadlane, siis ma ka ei oska arvata, kas see kokkusattumus on oluline või mitte, ning kindlalt ise ka ei oska seostada kuidas see maal toimuvat mõjutaks kui me yhel joonel oleme teiste planeetidega?

  Lisaks ma pole osanud eriti midagi sisukat vastata inimestele kes räägivad Newton’i ennustustest mis peaks 2030-2060 juhtuma hakkama – ma pole täpselt isegi lugeda saanud kas ta tegelikult ka midagi sellist rääkis mida iga yx oma “maailmalõpu blogi”des postitab.
  2030’ga seoses veel tuleb meelde ka kohe Landscheidt http://bourabai.narod.ru/landscheidt/new-e.htm jääaja teooria, kas oskad ka seda kommenteerida?

  Ning kas sinna juurde võib ka lisada http://wattsupwiththat.com/2008/06/02/livingston-and-penn-paper-sunspots-may-vanish-by-2015/ – ma ei tea kuidas igasugused avastused ja ennustused kõik sama perijoodi lähedale on paigutatud? Kuid ka see vist kliima jahenemisega seoses?
  Sealsete kommentaaride põhjal (mõned tunduvad päris informatiivsed) muidugi vist tuleb välja, et ma EI peaks Landscheidt’i tekste väga tõsiselt võtma?

  http://www.chronos.msu.ru/EREPORTS/smelyakov_auric_time.pdf (THE AURIC TIME SCALE AND THE MAYAN FACTOR – Demography, Seismicity And History Of Great Revelations In The Light Of The Solar-Planetary Synchronism) – ma pole jõudnud kõike läbi lugeda, kuid tundub, et seal seletab ära kuidas maya kalendri järgi igasugused suured sündmused “õigel” ajal juhtuvad olema ? Olen ma õigel teel seda lugedes?

  Kuid eks tulevased presidenti valimised, Isreali ja muude usu fanaatikute ähvardused, ning mitmed suured ja maailmale tähtsad asjad mis juhtuvad 2012 ligi kõik olema – need iseenesest juba muudavad nagunii yhte-teist päris palju, kas tahame või ei 🙂

  Niih, nüüd hulk küsimusi hingelt ära -kui aega leiate osale neist vastata jälle siis oleksin äärmiselt tänulik 🙂

  (ma loodan, et see mul topelt postitusena ei tulnud – mul siin enne eest ära kadus leht)

 12. Üldiselt selle viimase pooluste vahetumise kohta arvatakse, et selle kestus oli mitu tuhat aastat. Mis puudutab loomi, kes navigeerivad vastavalt magnetpoolustele, siis mõju neile võib olla tõepoolest oluline. Samas see ‘tiivalöögi efekt’ on ikkagi suhteliselt naiivne lähenemine, pigem on Maal ja selle elukatel just võime muutustega kohastuda ning kardetud muutused ei pruugi olla nii ulatuslikud kui kardetakse. Mis puudutab Newtoni ennustusi, siis ütleks, et hakkame nendega tegelema aastal 2013. Kardan tõepoolest, et inimene ise võib midagi korda saata, see on väga hea aeg massipsühhoosi tekitamiseks (terrorism, provokatsioonid jne). Ja kui tõepoolest peaks vulkaanipurse, nagu oli Tambora 1815, toimuma just sellel ajal, siis on hüsteeria külvajad saanud väikse loteriivõidu. Samas ka Tambora 1815 oli üle elatav, hukkunute arv Indoneesia kandis oli ca 70000, mis oli tolle aja kohta suur arv, maailmas elas miljard inimest siis. Mis puudutab kliimamuutusi, siis minu seisukoht on, et need ei ole praegu teaduse poolt üksüheselt seletatavad, kuid igasugune oluline muutus jätab teatud inimesed ja loomad teatud piirkondades hätta. Kliima on muutunud ka varem ja muutub kogu aeg ja edaspidi. Jällegi, meil Eestis erilisi probleeme pole, paljud maailma piirkonnad on väga palju haavatavamad. Kokkuvõttes on loomulikult nii, et mida rohkem loed, seda segasemaks pilt muutub. Kui jälgida mingit ahelat, mis toetab ühte teooriat, siis on tõesti võimalus seda uskuma jääda – kui aga siis võtta veel aega ja vaadata läbi vastaspoolte argumendid, siis võib jällegi teistmoodi mõtlema hakata. Inimesele meeldib uskuda ja väga sageli on nii, et esimese vastuvõetud usu või mõtteviisi juurde ka jäädakse, väga raske on kedagi teisiti mõtlema panna. Maiadega seoses käivitub kindlasti näiteks massiline turism sinna piirkonda. Suureneb huvi igasugu kraatrite vastu, ka meie Kaali kraatril on siin võimalus. Nii et võtame rahulikult ja jälgime, mis maailmas toimub – kui praegune närviline ‘majanduslangus’ seda lubab.

 13. Päris kaoseteooriat ma liblika efekti all ei mõelnud, ahelreaktsioon oleks arvatavasti parem sõna olnud. Vähemalt inimese tekitatud väiksemate muudatuste tagajärjed liigi populatsiooni kontrolliga või paljude muude “looduse ümber korraldamisega” seoses projektid on paljud ikka väga õnnetult lõppenud (kuid täpselt – need inimese tekitatud enamuses osas).
  Linki ei tea anda kuid isegi telekas kunagi vist näitas, et kui ei eksi siis ameerikas kuskil piirkonnas kütiti hunte liialt ning see põhjustas suures osas metsade/rohelise hävingu kuna nüüd kitsed ülekaalus olid, huntide uuesti sisse toomisega saavutati tasakaal ning roheline fauna taastati. Või kui kommunistid tulid geniaalsele ideele Hiinas, et linnud hävitada kuna need liialt vilja söövad – tagajärjeks oli putukate vohamine ning suuremad kahjud mida arvata osati. Hiljem pidid sisse ostma linde, et tasakaalu saavutada. Selliseid näiteid palju, kus õnnetuse või lolluse pärast terveid liike välja pühitud või kellegi söögilaud tunduvalt piiratud sai – kui nüüd yle maailmselt samal ajal mitmed suured muutused peaksid järsku kaduma – siis mõtlesin seda just selle all, et sellega seoses veel paar kolm lüli vähemalt söögiahelas kannatab paljudel.
  Viimati on silma jäänud lisaks muule veel igast tugevamat liigi “sipelgate vallutused” kes vist küll erineva liigina siin ja seal pool lompi osade teadlaste sõnul veel suurt kahju tekitavad (üks vallutaja ka eestise pidavat jõudma varsti http://www.epl.ee/artikkel/452438), kuid enamus neist ka tänu inimestele levima hakanud – ameerikas vähemalt. Lihtsalt mõtisklesin, et kiirusega millega nad osasi liike välja pühivad kindlasti uusi tekkida ei jõua – kõik need kiired muudatused looduses peaksid ka suht tunda olema. Nende liikumist mainisin ka selle pärast, et silma jäänud kuskilt, et sipelgad ka (vist) magnetväljade tundlikud pidid olema ja neid välju söögi otsimiseks kasutama (mul ennist parem leht oli kuid siin ka mainivad “may even use the Earth’s magnetic field as a directional cue as they search for food or nest sites.” http://www.slate.com/id/2191749/ ). Kuid ega sipelgad ainukesena muidugi ei võimutse, muid liike maal, õhus ja vees on silma jäänud kes ühte või teist liiki (just nyyd?) ohustama on hakanud. Loogiline vastus vist oleks paljudel, et varasema kohta ei teatud nii palju ning seega praegu tundub kõik nii kriitiline.

  Samas kui hüpata selle kõige ja palju muuga seoses tagasi korraks maiade juurde – ning nende kalendri tõlgenduse juurde siis peab üsna paika siiani see metsik kiirendus kus järjest väiksema aja jooksul järjest suuremaid asju juhtub maal – kuid muidugi ega siis see kõik ei peatu 2012-13 – lihtsalt täiesti mõistan inimesi kes sellega seoses hirmul on (või oskavad sellega seoses hirmu külvata).

  Kuid kuna maa magnetpooluste vahetumine peaks aega võtma paar tuhat aastat siis vaevalt, et ka need muutused nii katastroofilised ja äkilised on ning loomad kindlasti suudavad uuesti toime tulla – selles osas ma nüüd saan vähemalt rahulikumalt magada 🙂

  Lõpu soovitus teil igati õige ja asjakohane

  Muidugi massipsühoosi saaks vist ainult massmeedia abil vähendada/ära hoida kuid kuna see ei too sisse nii palju ning ka enamus inimestest ise tegelikult soovivad sisukate/faktiliste uudiste asemel näha/kuulda midagi “põnevat” (olgu seleks siis elu24 uudised, Nibiru, klobaalne soojenemine või Al Qaeda ilma, et aru saadaks mis viimane on ) siis on karta, et põnevaid aegu mida majandussurutis veel soosib on kindlasti tulemas järgneva 4 aasta jooksul. kui muud ei ole, siis mu 30’s juubel peaks 2013 olema – see iseenesest suur sündmus mida mul oodata tasub 🙂

 14. ma ei saa aru kas te ei pane siis tähele mille üle te juurdlete.saage aru see on ameerika.ameerikas saab müüa mida iganes ja osta mida iganes.te tembeldate tuntuid ja üldse proffessoreid ja teadlasi mingiteks kaupmeesteks.see on nii haige milest juttu on.mis oli ostetui kaup peale 11.septembris usa s .ossama pildiga peldiku paber.mõniaeg tagasi oli usa s suur elektri katkestus.järgmisel hommikul oli pea,et igal kolmandal in imesel seljas särk millel kiri.me elasime suurima elektrikatastroofi üle.mis sest siis halba on,et keegi sulle midagi müüb.ära osta siis.ise ostaks ka mõne nibiruga seotud vidina.võtmehoidia näiteks.

  saa aru see kes sa oled ja selle teema siia riputasid.ei ufoloogid ei proffessorid ei oraaklid ega ennustajad ei ole seda omast tahtest kuulutanud.see teoorja pärineb sumeritelt,inkatelt,maiadelt,hopidelt ja muudest india-hiina religioonidest.see on juba tuhandeid aastaid tagasi kirja pandud.ja mida kuradit puutub siia majandus kriis.ma ei suuda seda uskuda mida sa siia soperdanud oled.tee mõni raamat lahti ja loe.mul ei ole enam sõnu.kas sa ise tead mida sa eirad.ole hea,loe natukene.saa aru on olemas faktid.mitte mina ei pea sulle midagi tõestama kas on või ei ole vaid sina pead seda tegema,sest sina oled uskumatu.

 15. No nii, eelmine postitus näitab, et ka Eestis on kirglikud uskujad olemas. Palun neid siiski nimetada 1 professori nimi, kes seda teooriat usub. Ainult ühest professori nimest piisab!

 16. Üleeelmisele kasutajale:

  Stephen Houston ( http://en.wikipedia.org/wiki/Stephen_Houston ) on keegi kes peaks mayade alal olema targem kui enamus kes 2012 teemalisi weebilehti haldavad, ning ta ytles, et

  “Most of it is based on spurious information and a pretty shoddy understanding of the material,” Houston said. “There are a variety of readings of highly esoteric information.”

  Houston said it may be the case that a Mayan cycle will end in 2012, but that the end is neither significant nor relevant. The Maya kept track of thousands of cycles, he said, so it’s important not to key in on one and ignore the others.

  “It’s kind of like a clock. There’s a cog that turns on the second, another cog on the minute and another cog on the hour,” he said. “Imagine such a complicated clock that it would contain thousands of these cycles, and that’s the way to understand Maya time.”

  Houston said the end of a Mayan cycle is no more an “end” than the end of a modern month or decade – it just starts up again afterwards.
  http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.ListAll&friendId=202474661

  ning ka K’inich Janaab’ Pakal räägib aastast Oktoober 21, 4772 – seega ka tema, Mayade valitseja ei uskunud, et midagi lõppeb 2012 – seega ma kindlasti loodan, et seda ka kasutaja “ei tea” ei usu.

  Eks ühteteist huvitavat juhtub kindlasti, mida varem juhtunud pole 🙂

 17. […] – teadlaste arvamusest ja hirmu pealt teenivast ärist […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: