Ettevaatust veebipõhiste IQ testidega!

Soovitus: ärge minge mõneminutiliste IQ testide ohvriks, tulemuseks võib olla hoopis kopsakas mobiiliarve! Sellest on juba ka kirjutatud, näiteks Eesti Päevalehes 22.11.2008, kuid ilmselt peab kirjutama veel, sest internetis levib laialdane kampaania – nimelt sisuliselt ainus eestikeelne Google’i reklaam kutsub üles tegema sellist testi ning bänner vaatab vastu väga paljudelt avatavatelt lehtedelt.

Kui olete enda arust taibukas ning parasjagu edev, siis võite sattuda lõksu, kus Teid kutsutakse üles tõestama mõne minuti jooksul, et olete targem kui sõbrad – ning Teil võib tekkida kiusatus sellist testi teha. Kõigepealt, sellise aja jooksul tehtud testiga ei saa anda IQ-le objektiivset hinnangut, lihtsalt küsimuste arv on liiga väike ja vastavalt juhuslikkuse faktor liiga suur.

Küll on hakkajad ärimehed valmis kasutama Teie edevust oma äri eduks nii, et Te arugi ei saa, kuidas sajad kroonid kusagile kaovad.

Üks tuntumaid selliseid lõkse on nn Euroopa IQ test, kus Teid kutsutakse vigases eesti keeles läbima 240 sekundilist IQ testi ning tulemuse teadasaamiseks on vajalik saata mobiilinumber ja Teile saadetakse nn PIN kood. Kui Te asjasse pidevalt ei süvene, siis Te ei pruugigi aru saada, et oma koodi kasutades ostate hoopis võimaluse laadida mobiili igal nädalal 4 mängu 27 EEK-i eest ja isegi kui Te seda võimalust ei kasuta, siis kroonid kaovad Teie kontolt automaatselt! Seega 108 krooni kuus. Mis saab olla ühist ühekordsel IQ testil ja võimalusel alla laadida mänge pika aja jooksul? Tarbija24 foorumist võite lisaks lugeda, kuidas IQ testijad on olnud koguni raskustes selliste mängude tellimuse lõpetamisega, kui nad on lõpuks aru saanud, millega ennast sidunud…

3 kommentaari

  1. Kahju, et sattusin Teie hoiatust lugema juba peale taolise testi tegemist…. Aga aitäh sellegipoolest.

  2. Ääretult rumal on arvata, et see on ainus eestikeelne reklaam Googles..ai ai ai..aga muidu tore artikkel 🙂

  3. Vahepeal on tõesti eestikeelseid reklaame hulganisti juurde tulnud – aga detsembri alguses möödunud aastal hüppas igal pool välja just ja ainult see… Nii et milles seisneb ääretu rumalus, seda tuleb sügavamalt lahti mõtestada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: