Keskkonnaabi blogi võtab edaspidi sõna eriolukordades

Vähem kui aastaga on palju muutunud, jätkan varsti blogimist, kuid inglise keeles ja uues valdkonnas. Keskkonnaküsimustes on lisaks http://www.greengate.ee-le ilmumist alustanud http://www.bioneer.ee, jätkub meie Novaatori ilmumine http://www.novaator.ee praegu endiselt Äripäevaga koostöös, isegi Delfi rubriik Teadus ja Loodus on muutunud asjalikumaks ning tekkinud on veel asjalikke eestikeelseid keskkonnablogisid. Keskkonnaabi sõnavõtud on tulevikus seotud olukordadega, kus väärarvamused kipuvad keskkonna-alases meediakajastuses kõmala jääma või mingid ‘poliitilised jõud’ tõlgendavad keskkonna-alaseid küsimusi läbinähtavalt enda huvides või odava populaarsuse võitmiseks.

Keskkonnaabi arhiiv sisaldab hulgaliselt huvitavat lugemist, mida soovitan kasutada koolituse eesmärkidel, samas on suuremahulise kasutamise korral viisakas mulle sellest teatada.

Paari kuu jooksul kavatsen käivitada uue blogi – inglise keelse, mis hakkab kommenteerima ja analüüsima, kuidas kogu maailmas on ülikoolides tekkinud ideed ettevõtlusse jõudnud. Kõik Eestis saavad aru, kui tähtis on innovatsioon – kuid endiselt on juttu ja jahumist sada korda rohkem kui konkreetsust. Ümarad sõnad ja loosungid ei taga tulemusi. Ühtlasi kommenteerin ka seda, kuidas ülikooli tehnoloogiainstituut uusi projekte arendab – muidugi rikkumata konfidentsiaalsusleppeid meie partneritega.

Kui aga kellelgi mingi keskkonna-alane küsimus väga kripeldab, siis võib endiselt teada anda.

Erik Puura

TÜ Tehnoloogiainstituudi direktor

Üks vastus

  1. Tere Erik!

    See on ju lausa super idee! Mind on tükk aega huvitanud, mis on saanud nendest ideedest, mis on ülikoolides välja arendatud. Ja seda eriti Eestis. On ju teada, et Stanfordi ülikooli ümber on tekkinud suurepärane ärikeskkond, kus on võimalik ka kõige ekstsentrilisem idee turule tuua.

    Kui see blog aktiveerub, oleks ülimalt hea, kui te saaksite selle kohta eraldi postituse teha ja eestlastele ka selle aadressi edastada.

    Igatahes, jõudu ja jaksu selles ettevõtmises.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: