Terrorismi ja kahtlaste sündmuste maailmakaart

Kümned vilkuvad tulukesed maailmakaardil, kõikide kohta lisatud kirjeldused, mis klikkides avanevad. Võimalus saada hästi kiiresti ülevaade sellest, mis maailmas just toimunud, isegi pommiähvardused ning kahtlased esemed on lisatud. Veebisait http://www.globalincidentmap.com/map.php annab põhjaliku ülevaate, täpsustamine toimub iga 5 minuti tagant (klikkige vasakus ülanurgas sõnale ‘map’).

USA kohta on lisatud ka illegaalsete sisserändajate juhtumid, laste kadumised-leidmised ning juhtumid koolides, peagi on lisandumas linnugripi kaart. Eraldi on kirjeldatud juhtumid lennukitega ja lennujaamades, raudteejaamades, sadamates; omaette välja toodud on ka viimased õnnetusjuhtumid kemikaalidega ja keemiarünnakud, tammide purunemised, radioaktiivsete ainetega seonduvad juhtumid.

Eesti kohta seni kaardil veel juhtumeid pole, enamgi veel – Eesti puudub ka riikide menüüst. Imselt pole vajadust olnud – nii et võiksime kandideerida maailma ühe kõige rahulikuma riigi tiitlile.

Aga kes reisile sõidab – ilmselt oleks otstarbekas kaardile pilk peale heita! Samuti kes lihtsalt silmaringi laiendada soovib, annab veebisait tõsise ülevaate maailmas toimuvast.

2 kommentaari

  1. Kas registreerimine seal on tasuline?

  2. Tuleb välja, et vahepeal on sait tõepoolest tasuliseks tehtud! Siiski, kui klikkida vasakus ülanurgas sõnale ‘map’, siis on näha kaart ja vilkuvad tulukesed. Sisse peab olema logitud selleks, et näha detaile. Samas peaks saama intsidendi koha ja võtmesõnade kaudu ka google’i otsinguga sündmuse kätte, kui mingi konkreetne asi huvi pakub. Hea näide muidu, kuidas veebisaidiga raha teha – algul tasuta, seejärel, kui on külastajate arv juba suur ja huvi olemas – muuta tasuliseks. Proovisin mõne koha ja sündmusega google’i otsingust, saab kätte kohe, registreerimise korral siiski on ka kohe avanev intsidendi lühikirjeldus, mida registreerimata enam ei näe.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: