Terrorismi ja kahtlaste sündmuste maailmakaart

Kümned vilkuvad tulukesed maailmakaardil, kõikide kohta lisatud kirjeldused, mis klikkides avanevad. Võimalus saada hästi kiiresti ülevaade sellest, mis maailmas just toimunud, isegi pommiähvardused ning kahtlased esemed on lisatud. Veebisait http://www.globalincidentmap.com/map.php annab põhjaliku ülevaate, täpsustamine toimub iga 5 minuti tagant (klikkige vasakus ülanurgas sõnale ‘map’).

USA kohta on lisatud ka illegaalsete sisserändajate juhtumid, laste kadumised-leidmised ning juhtumid koolides, peagi on lisandumas linnugripi kaart. Eraldi on kirjeldatud juhtumid lennukitega ja lennujaamades, raudteejaamades, sadamates; omaette välja toodud on ka viimased õnnetusjuhtumid kemikaalidega ja keemiarünnakud, tammide purunemised, radioaktiivsete ainetega seonduvad juhtumid.

Eesti kohta seni kaardil veel juhtumeid pole, enamgi veel – Eesti puudub ka riikide menüüst. Imselt pole vajadust olnud – nii et võiksime kandideerida maailma ühe kõige rahulikuma riigi tiitlile.

Aga kes reisile sõidab – ilmselt oleks otstarbekas kaardile pilk peale heita! Samuti kes lihtsalt silmaringi laiendada soovib, annab veebisait tõsise ülevaate maailmas toimuvast.

Advertisements

2 kommentaari

  1. Kas registreerimine seal on tasuline?

  2. Tuleb välja, et vahepeal on sait tõepoolest tasuliseks tehtud! Siiski, kui klikkida vasakus ülanurgas sõnale ‘map’, siis on näha kaart ja vilkuvad tulukesed. Sisse peab olema logitud selleks, et näha detaile. Samas peaks saama intsidendi koha ja võtmesõnade kaudu ka google’i otsinguga sündmuse kätte, kui mingi konkreetne asi huvi pakub. Hea näide muidu, kuidas veebisaidiga raha teha – algul tasuta, seejärel, kui on külastajate arv juba suur ja huvi olemas – muuta tasuliseks. Proovisin mõne koha ja sündmusega google’i otsingust, saab kätte kohe, registreerimise korral siiski on ka kohe avanev intsidendi lühikirjeldus, mida registreerimata enam ei näe.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: