Eesti loodushoidlikud noored vajavad metsade tuleviku osas selgust

Kas tõesti võime jõuda olukorrani, kus Eesti metsad vajavad päästmist? Igal juhul kodanikuliikumise “Päästke Eesti Metsad” taga on peamiselt noored, kes oma sõnul Eesti riigist hoolivad, sinna kuuluvad Eesti Üliõpilaste Keskkonnakaitse Ühing SOREX, Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering ning Loodushoiu klubi, Tallinna Tehnikaülikooli Säästva Arengu Klubi, Nõmme Tee Selts, Pirita Selts, Eesti Maaülikooli Keskkonnakaitse Üliõpilaste Selts ning palju eraisikuid, sealhulgas üliõpilasi, õppejõude, vallavanemaid ja metsamehi.

Kogutud on juba üle 1000 allkirja pöördumisele “Meie, allakirjutanud, soovime, et Eesti mets jääks eestlastele. Me ei nõustu rutakate reformidega ning soovime, et kõigi muudatuste juures võetaks kuulda metsandusspetsialiste. Me ei nõustu RMK reformide ning metsaseaduse muudatustega.”

Pöördumise tekstist nähtub, et noorte arvates ei ole metsandusspetsialiste kuulda võetud ning noored näevad seadusmuudatustes ja reformides katset Eesti mets maha müüa.

Kuna just ülikoolide loodus- ja keskkonnakaitse ringidest, klubidest ja ühingutest on võrsunud ja võrsub ka tulevikus palju Eestimaa loodushoiu eest hoolitsevaid spetsialiste ja teadlasi, siis on selge, et on väga vajalik ühtlaselt ja lihtsalt aru saada, kuidas iga seadusemuudatus olukorda muudab.

Metsaseaduse muutmise seaduse eelnõu on saadetud kooskõlastusringile e-õiguse (http://eoigus.just.ee/) kaudu ja veel homseni, 4. maini avatud avalikuks aruteluks ka Riigikantselei hallatavas osalusveebis www.osale.ee. Hetkeks on laekunud 7 arvamust, sealhulgas ka kodanikuliikumise “Päästke Eesti Metsad” seisukohtade kokkuvõte. Laekunud arvamustest ja ettepanekutest on Keskkonnaministeerium lubanud teha kokkuvõtte 1. juuniks. Samuti on Keskkonnaministeerium oma kodulehel lubanud, et kõik täiendused kogutakse kokku ja analüüsitakse ning alles siis, kui need on paljude huvigruppide poolt konsensuslikult vastuvõetavaks tunnistatud, jõuab eelnõu arutusele Vabariigi Valitsusse.

Loodetavasti loetakse huvigrupiks ka kodanikuliikumine “Päästke Eesti Metsad” ning konsensus leitakse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: