Järjekordne maailmalõpuennustus: Nibiru 21.12.2012. Ehk aitab juba?

Jälle on hakatud suremiseks valmistuma. Eriti üle 100 aasta pole niikuinii kellelegi elupäevi antud, ometi on ka niigi lühikese elu jooksul paljudele otsekui vaja vaid mõned aastad eespool terendavat ‘me saame kõik surma’-päeva. Aga loomulikult ei saa kedagi uskumast takistada. Proovin siiski pisut loogikat igapäevaellu tuua.

Koffer.ee foorumis on jaanuar 2009 seisuga tervelt 16247 korda loetud ja 182 korda kommenteeritud kirjutist planeedist nimega Nibiru, mis Maal just 21.12.2012 katastroofe põhjustab põhjusel, et sellel päeval lõppevat maiade kalender. Samamoodi teistes foorumites.

Teade ise on selline: “Leitud on planeet nimega Nibiru, mille orbiit on paralleelne meie päikesesüsteemiga ja möödub Maast iga 3600 a tagant. Hetkel on ta nähtav ainult maailma kõige lõunapoolsematelt aladelt. 2009 aastal saab seda näha palja silmaga ning 2012 lõpuks jõuab ta Maani ja selle lähedalolek põhjustab polaarvahetuse, mis pidavat tooma meie planeedile suured üleujutused ja maavärinad. Asja kahtlasem külg on see et seal elavad tulnukad, keda nähakse siin aina rohkem ja head nendest märgivad Maale viljaringe (ehk siis nn. safe pointe), kus oleks ohutu, kui tulevadki üleujutused.”

Jättes kõrvale kogu ufoloogia ja paranormaalsuse kommenteerin sellist teooriat ainult geoloogise aja vaatevinklist. Minu arvamus geoloogina on, et inimesel on lihtsalt suurushullustus. Ta elab geoloogilises ajas murdosa ning kaldub arvama, et tema eluajal või mõne järgneva põlve jooksul midagi katastroofiliselt olulist Maa geoloogilises ajaloos juhtubki.

Kuidas tunnetada geoloogilist aega? Võtame nii: olen peaaegu 45 aastane ning Maa on 4.5 miljardit aastat vana, järelikult minu senine eluiga projekteerub Maa vanusesse suhteskaalas 1:100,000,000 (üks sajale miljonile).

Seega:

1 minu eluaasta on võrreldav 100,000,000 aastaga

1 minu elupäev on võrreldav 274 000 aastaga

1 minu elutund on võrreldav 11400 aastaga

1 minu eluminut on võrreldav 190 aastaga

1 minu elusekund on võrreldav 3.2 aastaga.

Ja nüüd pabistame, et järgneva sekundi jooksul toimub kokkupõrge planeet X-ga või järgneva minuti jooksul, kuhu sisse mahub 6 järgnevat põlve, kustub Päike või Maa seest ei tule enam sooja või…

Ehk tasub minu kui Maa 45-aastase eluea puhul veel mainida, et inimese eellane Australopithecus ilmus mitte varem kui 15 päeva tagasi, neandertaallane ilmus mitte varem kui 1 päev tagasi, Ümera mehed pidasid lahingut alla 5 minuti tagasi, Mahtra mehed läksid mõisa alla 1 minuti tagasi ning Eesti taasiseseisvus 5 sekundit tagasi.

Ennast mürgitada siiski on võimalik väga kiiresti, ka sekunditega. See käib tööstusrevolutsiooniga alanud perioodi kohta, mille jooksul on inimene keskkonnaga väga kiiresti ja julmalt ümber käinud. Aga ka kogu selle tegevuse juures põhjustab ta muresid eelkõige iseendale ning loomadele-taimedele, mitte Maa sisemusele. Samuti on naiivne arvata, et just meie eluea jooksul ilmub kusagilt planeet X ning põrkab Maaga kokku. Isegi kui kusagil elasid maiad ning kunagi tegid oma kalendri…

Nii et minu ennustus on, et 21.12.2012 saab olema täiesti tavaline 24 tundi Maa ajaloos, päev järjenumbriga umbes 1,643,625,000,000 (loe: üks triljon kuussada neljakümmend kolm miljardit kuussada kakskümmend viis miljonit).

Muide, viimane Nibiru-suremiseks valmistumine oli 2003. aasta alguses, häving pidi toimuma 15. mail 2003. Kuigi selle propageerijad on oma kõik toonased kodulehed uute ja värskemate vastu välja vahetanud, on säilinud diskussioonid foorumites ja sulaselges eesti keeles. Kes ei mäleta, lugege siit.

Ilmunud ka uus kirjutis 21.12.2012-ga kaasnevast ärist.

32 kommentaari

 1. Niipalju kui ma vaadanud olen, siis nad selle Nibiru fataasia node fotode põhjal http://chandra.harvard.edu/photo/2008/g19/animations.html kokku luuletanud. Youtube videod on üks naljakam kui teine 😀

 2. SEE ON KÕIG TÕSII SEST MU ISA TÖÖTABTÄHETORNIS.

 3. Selle planeedi tuleb rakettidega h2vitada . kui suur see nibiru on ? mitte suurem kui maa vist .

 4. Tule taevas appi & kommentaarid 🙂

 5. Nibiru on vähemalt sama suur kui jupiter, niiet mingitest rakettidest rääkimine on kohatu.
  Nibirut maha salata on autori poolt pisut rumal sest seda on võimalik juba praegu näha. Nii umbes paarit tuhande eest saab sellise teleskoobi millega natuke näeb. Ootaks loo autori kommentaare siis kui igaüks oma silmaga nibirut näeb ja enam ei õnnestu kõiki hulludeks tembeldada

 6. Kes on jälginud rahvusvahelisi foorumeid, siis seal on juba rohkem juttu sellest, et tavalise teleskoobiga pole seda planeeti võimalik näha (nn ‘brown dwarf’). Sellega põhjendatakse, miks ühtegi pilti lihtsalt pole, kõik on optilised illusioonid, võltsingud või mingid teised objektid. Paraku on ka arvamused selle kohta, et just seda planeeti näebki ainult infrapuna-teleskoopidega, teadlaste poolt ammu kummutatud. Jutt sellest, et Nibirut näeb paarituhandelise teleskoobiga, ei saa tõele vastata, sest sel juhul kubiseks internet tõelistest fotodest, mis on tehtud multimiljoneid maksvate teleskoopide poolt. Mida pole, seda pole. Ma pole kedagi tembeldanud hulludeks, sest inimene, kes on hakanud midagi uskuma, mida pole olemas, ei ole hull, see on inimesele loomuomane. Kindlasti on palju asju, mida teadus seletada ei suuda. Aga Nibiru olemasolu, elliptiline orbiit ja sellel paiknev elu on müüt, kui aga asi kaldub massipsühhoosi ja ärisse, siis juba ka pettus. Tuletan veel kord meelde, et eelmine Nibiru tulek ja suremiseks valmistumine oli mais 2003. Inimesed peaksid oma elu selle loomuliku lõpuni elama, kuniks elupäevi antud on, mitte olema stressis selle pärast, kuidas väljamõeldud taevakehad neid peagi hävitavad. See on minu peamine ja ainuke sõnum.

 7. Niih, ma parandasin wikipedia artiklit natuke http://en.wikipedia.org/wiki/Nibiru_(planet) – ära ei kustutanud midagi, lihtsalt lisasin juurde kriitilise puuduoleva, et ikka aru saadaks umbes millest jutt käib.

  Erik kui aega üle on, võibolla viitsid täiendada seda seal.

  Ma saan aru, et 2012 igast huvitavaid asju juhtub, USA’s uued suured valimised ning ning teiste kalender alustab uut perjoodi, kuid NASA lehelt võetud & siis võltsitud/muudetud piltide põhjal tehtud videode pärast ma nüüd küll endast välja ei läheks @ feodor.

  Ma olen kindel, et oled ka seda varem näinud feodor: http://chandra.harvard.edu/photo/2008/g19/g19_wwt_sm_web.mov – tea, et siis tegu ei ole planeediga sellel filmil/pildil.

 8. kallid teadlased te tahate iga asja kohta kindlaid tõendeid ja fakte saada.muidu ei usu kui oma silmaga peab nägema aga teadke seda et inimene tegelikult ei näegi silmadega vaid ajuga.hüpnotiseerimine toimibki sellise põhimõttega et sisendatakse sulle ajju seda mida tahetakse et sa näeksid sina näedki seda mida teine sulle ütleb,mida ta sulle sulle ajju sisendab,william shakespare on öelnud et maal ja taevas on rohkem asju(olendeid tulnukain,planeete,universme,mida iganes) kui te seda endale uneski ette suudate kujutada.Nibiru,tulnukad,nad kõik on olemas nad on kogu aeg olnud meie seas,see et me neid ei näe see ei ole kaugeltki põhjus miks neid ei peaks olemas olema.inimesed uskuge rohkem oma sisetundesse ,uskuge imedesse.ärge lihtsalt uskuge poliitikute,valitsuste ametlikke teadaandeid,kõrgeltharitui teadlasi nad kas valetavad teile või on ise suures teadmatuses ja tahavad teidki uskmatuteks teha.

 9. Lihtsad usklikud on need kõike madalalaubalisemad thitipeale, sorry. Näiketks hard core kristlased (mitmed kes USA valitsuses enamasti on näiteks) usuvad, et maailm hakkas 12 000 aastat tagasi – well… ning ainuke asi mis neil selle peale öelda on “sa pead ainult uskuma, et see nii on” – täpselt samal levelil on ekstreemistidest mostlemid usuvad, et saavad hunniku neitsisi omale kui sind koos endaga õhku laseb (näiteks) (neid õnned jupp maad vähem kui hulle kristlasi). Seitsmenda päeva hulludest ja teistest pole mõtet rääkima hakatagi.
  Nii, et ütlus, et saad tõde teada kui sa ainult “usud” on täielikult arulage, sorry.
  Hüpnoosi osas peaksid ka natuke juurde lugema ehk, nagu seal ikka natuke suuremad tagamaad.

  Mingi nibirul ja sellel mida me näeme ja ei näe ei ole mitte mingit pistmist, nagu ei ole ka tulnukatel ja nibirul ja mis iganes teoorjatel (paraleel universumid, Urantia maailma käsitlus, worm holes, time travel, uuesti sünd vms). Nibiru on lihtsalt mingi marketing, ning kindlasti, KUI ka peaksid mis iganes teed pidi kunagi selgeks saama, et tulnukad on siin või tulevad siia – siis kindlasti igasugused Saientoloogia hullud ning Nibiru marketingi inimesed kilkavad – “i told you so, i told u so” – kuigi nende pettuskeemidel ei olnud midagi pistmist sellega mis tuleb, neil oli aint fantaasia.
  Ärge unustage, et ka “big bang” on teooria, selle pärast teadlased selle nii nimetasitki “Big Bang theory” – sest kuigi enamus tõestas seda mida enamus teadlased arvavad, ei suuda kõik suuremad teadlased siiamaani 100% kindlusega öelda, et nii oli on ja jääb. Need kes 100%’lt usuvad Big Bangi & evolutsiooni (viimane on ka filosoofia kui see kogu meie aja peale jaotada) nii nagu raamatus – on ka samamoodi usklikud, kuigi nad enamasti ei ole fanaatlilised ja ohtlikud vähemalt, ning proovivad faktidel enda uskumust tõestada üld juhul.
  Kuid teil ei ole ÜLDSE reaalseid tõendeid ja sa nimetad seda “kindlateks tõenditeks ja faktideks” – tule mõistusele Ollikas 🙂

 10. Minu jaoks on täielikult arusaamatu teaduse ja inimese sisetunnete selline vastandamine. Inimesed ongi teaduse välja mõelnud selleks, et oma sisetunnetes ja teadmistes üheskoos selgusele saada ja seda edasi arendada. Me ei saa ju võrrelda, mida teadsid maiad tuhandeid aastaid tagasi ning missugused on tsivilisatsiooni saavutused praegu. See jutt, et teadlased on mingid konspiraatorid, keda ei tohiks uskuda, on võrreldav kunagi Inglismaal levinud masinapurustajate liikumisega – et nüüd mõeldi välja masinad, aga meie tahame tööd käsitsi edasi teha. Nibiru fanaatikud väidavad, et nad on läbi lugenud paar raamatut ja soovitavad seda ka teadlastel teha. Teadlased aga on läbi lugenud tuhandeid raamatuid ja teadusartikleid ning nende nägemus põhineb kümnetel aastatel uuringutel, mis nad ka ise selles vallas on teinud, aparaatidega, millest muistsed tsivilisatsioonid isegi unistada ei osanud. Ja ikka on veel palju leida ja avastada, on asju, mida ei osata seletada. Aga antud juhul hirmutatakse inimesi, et tuleb planeet ja toimuvad üliolulised muutused. Rääkimata sellest, et elu sellise orbiidiga planeedil poleks võimalik, pole ka sellist planeeti olemas, sest inimesel on piisavalt arenenud tehnoloogia, et seda avastada. Ja ikka leidub neid, kes tahavad lausvaledega külvata hirmu ja massipsühhoosi.

 11. Lõpp tuleb kõik on läbi.Taevas ei tule appi.hullud asjad hakkavad juhtuma. ennustan suuri katastroofe järgmistel kuupäevadel
  09.09.2009
  10.10.2010
  11.11.2011
  ja kõige hullem 12.12.2012…………..

  Ps kes soovib vastava kirjaga T särkki siis minu sampo
  konto nr 2015388831 250$
  ette tänades teie cosa nostadamus

 12. kui see kõik on tõsi siis 21.12.2012 oleme me suures hädas aga nagu nüüd nähtud siis ei ole ju midagi juhtunud !!!!!
  väljaarvatud see et tükk aega tagasi võis see isegi olla ma mõtlen seda kui maa tekkis

 13. LÕPUKS jõuab ta Maale. teda siis tõesti oodatakse?

 14. Argo ma loodan, et see oli irooniaga postitatud 🙂
  Sellist mula nagu see seal videos räägib võib iga kooli õpilane välja mõelda google abiga.
  See “hard to find data” on yle interneti ammu saadaval, wiki leht isegi sellest tehtud : http://en.wikipedia.org/wiki/C/2002_V1_%28NEAT%29 Miks ta seal nimedest ei räägi? Vb selle pärast, et siis hakatakse selle kohta uurima ja saadakse aru, et ta mulli ajab?

  Ta viimased sõnad seal videos eriti veel tõestavad, et tegu mingi sekti või usulise liikumisega.

  Ning to “nibiru” peaks olema planeet kuid seal räägivad komeedist – “natuke” erinev asi…
  Kuid pole hullu, to NEAT on 37 000 aasta pärast juba jälle siin, loodame parimat ja elame hirmus seni, varume konserve…

 15. pildid Niburust koos koordinaatidega, kuskohal Google Eearth-is laitab tühi auk.

  http://www.abovetopsecret.com/forum/thread511592/pg1

  Võtad google earthi ette, View ->explore->sky

  ja paned koordinaadid:

  The coordinates are: 5h 53m 27s,-6 10′ 58

  Ja ongi tühi auk.

  Tase.

 16. Kahjuks pole Nassim Haramein avaldanud ühtegi teaduse andmebaasides tsiteeritud teadustööd. Jah, võib jälle kurjustada kogu maailma füüsikutega, et kõik on konspiraatorid, aga… Selle blogi sissekanded ja kommentaarid jäävad ju alles ja jaanuaris 2013 saab teha toreda kokkuvõtte. Samas aeg läheb ja hüsteeria suureneb…

  Nassim Haramein (born November 20, 1962) is a Swiss-born self-trained scientist who claims to have developed a unified field theory together with physicist Elizabeth Rauscher which he calls the Haramein-Rauscher metric.

  In 2003, Haramein founded a 501(c)3 non-profit organization, The Resonance Project Foundation, where he is currently the Director of Research. The Foundation sells a 4 DVD set of Harameins’s ideas called “Crossing the Event Horizon: Rise to the Equation”.

  Claims

  Haramein claims his theory explains the origin of spin, which he defines as a “spacetime torque.” He claims that his amendment to Einstein’s Field Equations, which incorporates torque and Coriolis effects in “‘plasma dynamics'” interacting with a “polarized geometric structured vacuum”, produces a unified field theory. Further, he and Dr. Rauscher have developed a “Scaling Law for Organized Matter”, which characterizes all matter from subatomic to galactic and universal size as various sized black holes. His unified field theory and the fractals associated with this “Scaling Law” are integral to his concept of a “Holofractographic Universe”.

  In a least one lecture he claims to decode crop circles.[4] Topics discussed in his 4 DVD set in addition to his unified field theory include “The Arc of the Covenant, Knights Templar, Emmanuel’s Tomb, Kabbalah, Tree of Life Decoded”. Haramein notes that some of the geometry referred to in his theory has also been found in the ruins of ancient structures as well as crop circles.

  The website of the Resonance Project hosts a list of papers by Haramein. All of the papers are published in the Noetic Journal on in books by Noetic Press, neither of which are not indexed by Web of Science, Chemical Abstracts Service, PubMed, or ArXiv.

 17. Argo, need aadressid ka tasemed:

  22h 23m 20s , 8 16′ 56″

  0h 00m 25s , -55 40′ 40″

  4h 30m 50s , 28 34′ 17″

  😉

 18. Kogu internet on vaba energia seadmeid täis.
  Miks Tartu Ülikool neid järgi ei proovi?

  NASA avaldamate videolõigud MIR ja ISS pardavidod UFO-dest.
  http://www.moviesfoundonline.com/secret_space.php

  Kulla iidsed saladused:
  levitatsioon, ajarännud, ussiurksed, ülijuhtivus, antigravitatsioon
  http://video.google.com/videoplay?docid=2129165010048711403

  Jaapani vee pealt sõitev auto:
  http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ref=topread&ArticleID=dfe949fd-5279-4820-84c7-0aa462ae0b71

  Kas kõik see info on teadlaste arvates jama?

 19. Fantastiline küll Argo kuid kuidas see kõik Nibiruga seotud on?

 20. Margus, loe eelnevaid kommentaare ja mõtle välja.

 21. ei ma saa aru, et valitsus peidab infot jne jne jne (sellist valitsust ei ole olemas kellel poleks riigisaladusi või kes ei ajaks jama või ei tegeleks missInformatsiooniga – selleks eraldi osakonnad olemas) kuid kuidas need asjad nibiruga seotud on?

 22. Isegi selgelt nägija Nastja ei arva, et 2012 midagi erilsit tuleb kuid 2050 pidi sõltuma meist endast 😛

 23. Kodanik Erik kurtis ühe teise kodaniku suhtumise üle teadlastesse. Ma siis rääkisin omaltpoolt miks selline suhtumine on tekkinud.

  Aastal 1805 juba tehti esimene vee pealt sõitev auto. Enne veel kui aurumasinad ja sisepõlemismootorid.

  Tesla leiutas sajandivahetusel 10-neid erinevaid mooduseid vaba energia saamiseks. Miks siis tuli vabamüürlane Einstein ja tegi oma teooria, mis kõik Tesla leiutised välistas.

  Palun uurige natuke Tesla leiutisi ja patente. Preagu on need veebist vabalt allalaetavad.

  Kuna tavateadusel on omad postulaadid, mida kaitstake pidevalt tõestatuse läbi autoriteetide, siis ongi tavateadvus nagu kana takus. Ei saa edasi ega tagasi oma loodud nõiaringist.

  Aga mis kõigel sel pistmist Niburuga.
  Mulle tuleva info kohaselt on Niburu mitte midagi muud kui üks suur kosmoselaev. 2x suurem kui Jupiter. Kui uskuda Nassimi. JA põhjus miks ta päiksesüsteemi pidi tulema sai likvideeritud ja seega Niburu lasi jalga. Tõestada seda nn. “ionosfäärist” saadud infost aga kudiagi ei saa. Mulle oli üllatuseks, et keegi tõsi või hobiteadlane oli tõele pihta saanud. Viis PLUSS+

 24. Vee peal sõitev auto on sama asi mis laev, ma eeldan. Need olid olemas juba ammu enne 1805. Laevade miinus on aga see, et nad liiguvad ainult seal, kus on vett. Veest eemale sai kuni raudtee leiutamiseni ainult loomade või iseenda jõul.

  Kui “vaba energia” saamiseks on kümneid mooduseid ja need on internetis vabalt saada, siis miks neid ei kasutata? Kui ka eeldada, et riigid ja energiafirmad ei taha sellise energia kasutuselevõttu, siis internetist vabalt saada oleva info puhul ei saaks nad takistada seda, et lihtsalt keegi kuskil võtab kätte, proovib ja teistele ka seda energiat jagab.

  Nibiru teema jätaksin küll hea meelega kommenteerimata, aga suur kiusatus on eelmisele rääkijale ikkagi paar väikest küsimust esitada. Esiteks, Jupiteri ümbermõõt on umbes kümme korda suurem kui Maa oma. Mõistetav, aga raskesti ettekujutatav. Milleks neile tulnukatele oleks vaja sellest omakorda kaks korda suuremat laeva ja kust nad nii palju materjali said? Ja miks me sellist lahmakat jätkuvalt ei näe, kuigi kaks korda väiksem Jupiter on ilusti näha? Ja kuidas oli sul au “tõele pihta saada” veel enne “tõsi- või hobiteadlasi”?

 25. Kas tõesti pool maailma usub seda jama?Nad ainult hirmutavad. jampsssssssssssssssssss!

 26. See puhutakse meedia poolt nii üle et inimesed situvad selle 21.12.2012 päeva peale täis ennast!

 27. Väike tagasivaade kommentaariumi alguspoolde:

  ——
  feodor, &emdash; 22/03/2009 kell 11:27 e.l. Said:

  Nibiru on vähemalt sama suur kui jupiter, niiet mingitest rakettidest rääkimine on kohatu.
  Nibirut maha salata on autori poolt pisut rumal sest seda on võimalik juba praegu näha. Nii umbes paarit tuhande eest saab sellise teleskoobi millega natuke näeb. Ootaks loo autori kommentaare siis kui igaüks oma silmaga nibirut näeb ja enam ei õnnestu kõiki hulludeks tembeldada
  —–

  Nüüd on juba 2010 ja ma ootaks nimetatud feodori kommentaare, et miks ikka veel midagi näha ei ole?

 28. Neil deGrasse Tyson – World to End In 2012

  Ning kui see liiga lühikeseks ja järsuks jäi fedorile, siis siin rahulikult mitmed eri asjad lahti seletatud

  2010 debunked part 1 & 2:

 29. Neid jutte mida ennustatakse ei maksa uskuda. Olen uurinud ja lugenud kõike ja üritanud seostada. Praegu on 13-s tsükkel. leidsin vastavuse praegusele ajastule Taro süsteemi peaarkaani 13-dale kaardile. Kui loen selle tähendust siis see peegeldab hästi praegu maailmas toimuvat. Tuntud sensitiivid kasutavad oma töös taro süsteemi ning taro süsteem on põimunud ka teatud usunditega aga mitte üks üheselt. Ma ei taha targutada mis tuleb. aga kellel huvi on uurigu taro teadusest 13-da peaarkaani tähendust- see on praegune ajastu. ja 14-nda peaarkaani tähendus on järgmine ajastu. Kokku taro süsteemis 22 peaarkaani kaarti. see tähendab et inimkonnal on veel aastatuhandeid ees.

 30. Tuntumate sensitiivide jutt klapib faktidega mis ei lähe teiste arvamustega konflikti. teadlste arvamused lähevad aga vastuollu, kui on näha juba vastuolu, siis ei saa seda uskuda, sest tõde peaks olema üks ja ühine.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: