Jaan Tätte – noor pensionär või ökoharmoonia musternäide?

Eestis on väga vähe nii andekaid inimesi kui Jaan Tätte. Seda kummalisem on paljudel kindlasti lugeda, et Jaan ei tahagi meile enam iga päev laulda ja näitemänge mängida, vaid kolis perega Vilsandile ning sai ka saarevahiks. Mina kuulun kindlasti nende hulka, keda selline otsus siiralt kadestama paneb. Sest Eesti põhiline rikkus on maa ja loodus ning Jaan Tätte on üks väga väheseid, kes on sellest aru saanud ning seda ka kasutada oskab. Nii palju on neid, kes tervist ja isiklikku elu ohvriks tuues rügavad ülla eesmärgiga muuta maailma küsimata, kas maailm vajab neid muutusi või hoopis suurendatakse globaalsete katastroofide ohtusid. Suur osa maailmamuutjatest ei ela isegi pensionipõlveni.

Enamik eestlastest pole kindlasti mitte globaalselt mõtlejad. Kõige tähtsamad on oma elu, oma töö, oma vara ja Eesti asi. Konkurssi nimega ‘Kellel on surres kõige rohkem asju’ on naeruvääristatud, aga see käib endiselt edasi. Järjest selgemaks saab aga, et just ökoloogiline säästlik eluviis ja sellega seonduvate süsteemide arendamine on Eesti võimalus, võimalik ekspordiartikkel ja turismimagnet. Jaan Tätte otsust tuleb võtta selles osas sümbolina.

Advertisements

Üks vastus

  1. Tere!
    Minu meelest pole see kummaline, kui (turust) suhteliselt autonoomne tegelane valib maaelu. Ent kui mõni (heas mõttes) vurlest untsantsakas (nagu Mati Erelti juristist poeg) valib elukohaks perifeeria ja tööks veisekasvatuse, on see suurem “kangelastegu”. Usun, et suur osa inimesi elaks hea meelega looduse keskel, kui vaid saaks kuidagi kaugtööd (või vähem/rohkem tööd) teha. Igas ametis ju ei saa. Ometi pole kõik ka siis nii roosiline. Igapäevaste tarbekaupade valik näiliselt valikuterohkes perifeerias on piiratud: ökoloogilist ja tervislikku hambapastat ju ise ei tee (OK, seepi ja leiba saab hea tahtmise juures ise teha), aga kui sellele järele pead sõitma 100 km, siis kaotab loodusesõbralik elu osa oma mõttest.
    Kena kevadet!

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: