Südamestimulaatoreid saab häkkida

Kolm meditsiinikeskust on näidanud, et pahatahtlike kavatsuste korral ning kõrgtehnoloogiliste vahendite abil on võimalik elektrilistesse südamestimulaatoritesse sisse häkkida, kirjutab InformationWeek. Uusi südamestimulaatoreid programmeeritakse kaugjuhtimisega kümnekonna sentimeetri kuni meetri kauguselt. Tootjate arvates on risk selliste programmeeritavate stimulaatorite töö manipuleerimiseks olemas, kuid see on väga väike ning senini pole ühtegi intsidenti esinenud.

Arvutiteadlased aga pöördprojekteerisid GNU Radio tarkvara abil Medtronic Maximo DR elektrilise südamestimulaatori ning leidsid, et võimalus häkkida on täiesti olemas ning see võib kaasa tuua stimulaatoreid kasutavate inimeste surma. Antenni, raadioriistvara ning arvuti abil on võimalik südamestimulaatorist kätte saada patsiendi nime, meditsiinilise taustainfo, sünniaja jne, samuti on võimalik neid andmeid muuta. Põhjalikum info on avaldatud uurimisgruppide veebisaidil. Tulemused avaldatakse IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) turvalisuse ja privaatsuse sümpoosiumil Oaklandis mais 2008.

Ainuüksi USA-s on paigaldatud mitu miljonit elektrilist südamestimulaatorit. Tehnoloogiate väljaarendamise käigus ei mõeldud nende turvalisusele – sellele, et keegi võib pahatahtlikult või kogemata tulevikus stimulaatorite funktsioneerimist mõjutada…

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: