Elektritransport tuuletoitel: iirlased jõudsid (jälle) ette

24. veebruaril kirjutasin, et Eesti võiks käivitada elektriautode tootmise. Enne seda, 22. veebruaril kirjutasin, et elektritranspordi akusid võiks laadida tuuleenergiaga ning projekti võiks käivitada mõnel saarel. Nüüd selgus, et iirlased ongi täpselt nii teinud… 3. märtsil avaldati Irish Timesis ‘breaking news‘.

Inis Oirr on idapoolseim ning kõige väiksem saar Arani saarestikus Galway lahes, seal elab püsivalt 300 inimest, lisainfo saare kodulehelt.

hpim1140.jpg

3. märtsil läks esimesele reisile Iirimaa esimene emissiooni- ja müravaba viieistmeline ökosõiduk nimega An Bus Pobail. Akusid laetakse tuuleenergiaga. Valitsus toetas 47000 eurot maksma läinud sõiduki muretsemist 80% ulatuses – ilmselt ideed peeti nii heaks ja toetust väärivaks. Sõiduk toodeti Dublini tehases GMI Green Machines. Projekti nõustas Iirimaa jätkusuutliku energeetika fond, mis praegu hindab selliste sõidukite rohkearvulisemat kasutust saartel.

Kui keegi tahaks mõnel Eesti saarel sellise projekti teostada, kas kusagilt oleks võimalik saada 80% toetust sõiduki ehitamiseks? Just väikestest projektidest sünnivadki kontseptsioonid, mida saab edasi testida ja arendada.

Tänud Triinule uudise vahendamise eest.

Advertisements

Üks vastus

  1. […] vajaks teisitimõtlemist, näiteks võiks käivitada elektriautode tootmise, nagu on tehtud juba tuuletoitel elektriautode kasutamise alustamisega Iirimaa saartel. Senini pole neid ettepanekuid tõsiselt […]

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: