San Francisco linnavalitsuses võitlevad 25 ametnikku kliimamuutuste vastu

Mõtle globaalselt, tegutse lokaalselt… Oma väljakutses muuta San Francisco maailma kõige rohelisemaks linnaks lõi San Francisco linnapea Gavin Newsom linnavalitsusse veel ühe töökoha, võttes tööle direktori kliimakaitse initsiatiivide alal aastapalgaga 160000 dollarit, kirjutab San Francisco Chronicle. Direktori ametikirjelduses ei ole kirjas nõuet lahendada kliimamuutuste probleem, vaid teha lobby-tööd kliimakaitse föderaalse seadlusandluse arendamiseks, julgustada kohalikke ettevõtteid kasutama biodiislit ning soovitada linnaelanikel kasutada ühistransporti. Enamus tööülesannetest on juba kaetud teiste ametnike poolt.

Seetõttu arvab ajakirjanik, et keskkonnahoid on lihtsalt põhjendus linnavalitsuse kulude suurendamiseks. Kokku võitlevad kliimamuutuste vastu juba 25 linnavalitsuse ametnikku ning linnapead süüdistatakse oma siseringi kulutuste suurendamises, samas kui linna eelarve planeeritud puudujääk on 233 miljonit dollarit ning vähendatakse plaane haiglate operatsioonisaalide ning laste mänguväljakute ehitamiseks.

181px-gavin_newsom.jpg

Gavin Newsom 

Samas on San Francisco ühinenud Kyoto protokolliga, linnal oma kasvuhoonegaaside vähendamise plaan – 20% aastaks 2012 võrreldes aastaga 1990, ning ametnikud peavad organiseerima selle täitmist… 1967. aastal sündinud Newsom on viimase 100 aasta kõige noorem San Francisco linnapea, kes valiti teist korda ametisse 2007. aasta sügisel, tema populaarsusreiting on hetkel 67%.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: