Lapimaa innovaatiline areng

Põhja-Soome on leidnud endale samuti innovatiivsed väljundid. Lapimaal on valminud konkreetne strateegia aastateks 2007-2013, mis sisaldab muuhulgas 311 miljoni euro suurust investeeringut Euroopa Regionaalsest Arengufondist (ERDF). Juba perioodil 2000-2006 osati ERDF-i vahendeid efektiivselt ära kasutada.

Eurorahade abiga käivitati Rovaniemis Lappset Group, mis on muutunud Euroopas juhtivaks mänguväljakute varustuse tootjaks. Loodud on esimene kõrgtehnoloogiline mänguväljak kõikidele vanustele ‘SmartUs’, mille osadeks on interaktiivne arvutiekraan ning samuti interaktiivne süsteem mänguväljakul, millele saab välja mõelda lõpmatul hulgal kiirus-, osavus- ja taibukusmänge. Mängijate arenedes muutub mäng kiiremaks. Keda huvitab, pole liiast lihtsa näitena lisatud videot vaadata. Idee iseenesest ka äriideena on lihtne ja geniaalne, nagu peab, täiesti selgelt on see ettevõte läbilööjate hulgas, juba on sellised mänguväljakud eksporditud Rootsi, Norrasse, Taani, Suurbritanniasse, Hollandisse, Saksamaale, Itaaliasse, Prantsusmaale, Portugali ja Hispaaniasse. Samas osati hankida 1.5 miljonit eurot arendustoetust!

Teine läbilööja on loomulikult Jõuluvana küla, rajatud on ka jõulupersonali koolituskeskus ning töötavad 20 uut toidukohta ning ürituste korraldamise ettevõtet.

Arenemas on spetsiaalsed külma kliimasse sobivad tehnoloogiad, maavarade kaevandamine, virtuaalse hariduse ja tervishoiutöötajate koolituse IT-lahendused.

Perioodi 2007-2013 jooksul näeb arengustrateegia ette 11000 uue töökoha loomise ning 1500 uue ettevõtte asutamise. Kokku on planeeritud investeeringute maksumus 1.1 miljardit eurot, sellest 311 miljonit ERDF-ist.

Üks vastus

  1. […] Lapimaa innovaatiline areng Blogroll […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: