Uus lahendusvariant energia ja CO2 probleemile

Geeniteadlane Craig Venter, kes kaardistas oma genoomi ja ookeanide geneetilist mitmekesisust, on välja tulnud mõttega luua uus eluvorm, mis toitub CO2-st ning toodab jääkproduktina kütust, kirjutab Next Energy News. Kalifornias Montereys toimunud konverentsil, kus publiku hulgas olid muuhulgas Al Gore ning Google’i kaasasutaja Larry Page, tegi Venter teatavaks oma nn neljanda generatsiooni kütuseprojekti, mis asendaks täielikult nafta kasutamise ja töötlemise. Kusjuures ajaperspektiiv on käeulatuses – 18 kuu pärast peaks kütus valmis olema.next229aa.jpg

Huvitav, kas GMO-de vastased ka sellisest rakendusest ärrituvad? Plaan on ju päästa maailm kütusekriisist ja globaalse soojenemise võimalikest tagajärgedest! Alternatiivsed biokütused on kolmas põlvkond, geneetiliselt loodud uued eluvormid, mis toodavad jääkproduktina näiteks metaani, aga neljas põlvkond.

Disainimise komponentideks on 20 miljonit geeni ning piirangud eksisteerivad vaid kujutlustes, ütles Venter. Juba olemasolevaid organisme modifitseeritakse sünteetiliste kromosoomidega. Põhiprobleemiks kujuneb mitte uue organismi disain, vaid atmosfäärist piisava hulga CO2 kättesaamine.

Samuti pannakse uutesse organismidesse ‘enesetapu geenid’, mis võimaldavad juhul, kui organismid laborist plehku panevad, need kiiresti elimineerida.

Samuti töötatakse uute organismide kallal, mis toodavad gripivaktsiini ja teisi ravimeid. Venter lisas veel, et plaanis pole mitte luua inimest, vaid tagada inimese ellujäämine ajaks, kui ka inimese loomine on võimalik…

2 kommentaari

  1. No GMO-vastaseid on seitset sorti. Usulised või poolusulised on kindlasti vastu. Ylejäänute puhul… sõltub ilmselt asjaoludest. CO2-toiduliste organismidega on ilmselt sama lugu, mis plastikusööjatega: mõte on ju tore, aga me kõik oskame kirjutada katastroofromaani sellest, kuidas niisugused kontrollitud tingimustest välja pääsevad. Ehk siis geneetikasse peab olema kirjutatud mingi ysna töökindel kontrollmehhanism, mis neil looduses vohada ei lubaks.

    Põhimõtteliselt on taimed muidugi juba yks kord leiutatud, ka Väga Põhjalikust metsastamisprogrammist oleks abi. 🙂

  2. Alati on leidunud ja tänu inimloomu iseäradele jääb ikka leiduma hulle teadlasi, kes tänu nuripidisele või sootuks puuduvale arusaamale teaduse metodoloogiast on veendunud, et inimese tunnetusaparaat on võimeline omama terviklikku ja ammendavat ülevaadet ülikeerukast tasakaalusüsteemist, mille nimeks on Maailm.

    GMO-“teadurid” on siis Hullu Teadlase erijuhtumid, kes on veendunud, et nad suudavad modellerida biosfääri tervikut ning kontrollida inimkonnale (loe “mõnele korporatsioonile”) kasulikke proteiine ning nende integratsiooni ülejäänud Eluks nimetatava tasakaalsusüsteemiga.

    See on mõistagi illusioon. Luues elusorganismi, millel on potentsiaal muuta planetaarse aineringluse alusmehhanisme, kirjutab inimkond alla lepingule, milles puudub koht neile endile.

    Muideks, ma arvan, et Pandora laegas pidanuks jääma suletud. Kahjuks on mõned tema sahtlid juba avatud. Nagu näha, kavanadab üks Hull Teadlane uue ja hullema vallandamist. Peatage ökosüsteem, ma tahan maha minna…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: