Hispaania ruulib: taastuvenergeetika ja energiasääst

Viimase kahe kuu uudised Hispaaniast taastuvenergeetika ja energiasäästu vallas on võimsad.

La Hoya Vicenteses (Jumilla, Lõuna-Hispaania) jaanuaris avatud maailma suurim päikesepatareidel töötav elektrijaam võimsusega 20 MW laiub 100 hektaril ehk 1 ruutkilomeetril ning hoiab ära igal aastal 42000 tonni süsihappegaasi emissioone. Ka senine suurim jaam oli Hispaanias Beneixamas (Alicante) ning anti käiku 2007. aasta septembris. Huvilistele link maailma suurimatele jaamadele.

jumilla_solar_farm.jpg

Kuna päikesepaisteliste päevade arv Jumillas ulatub 300-ni aastas, siis oli 120000 päikesepaneeli paigaldamisel selge mõte sees. Ehitus võttis aega 11 kuud, ehitusmeeskonnas oli 400 liiget.

Acciona Windpower avas 17. jaanuaril oma esimese tuulegeneraatorite tehase USA-s. 23 miljoni dollarise investeeringuga ehitati tehas üles 7 kuuga, luues koheselt 100 uut töökohta ning perspektiivis kokku 1300 uut töökohta aastaks 2010. Esimesel aastal on plaanis toota 250 tuuleturbiini võimsusega 1.5 MW ning seejärel suurendada tootmist 400-ni, tootes ka 3 MW turbiine.

1111.jpg

Pildil: tuuleturbiinide tootmine Navarras (Hispaania).

Detsembris 2007 avati Almerias energiasäästlik hoone, kus energiakulud on vähendatud 80-90% võrra. Majja on paigaldatud hulgaliselt sensoreid, mis võimaldavad 2010. aasta lõpuni kestva teadusprojekti raames leida modelleeritud ja tegelike tingimuste erinevusi. Kokku luuakse 59 miljoni dollarilise projekti raames 5 arhitektuurilist prototüüpi iga Hispaania kliimatsooni jaoks. Pildil olev hoone on mõeldud kuuma ja kuiva kliimatsooni.

arfrisol.jpg

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: