Delfi rubriik ‘Teadus ja Loodus’ on naeruväärne

Olen märganud, et Eesti enamus võrguväljaandeid on viimasel ajal tugevasti arendanud oma teadus-, loodus- ja keskkonnauudiste rubriike. Ka Delfil on oma rubriik ‘Teadus ja Loodus’, kuid selle kvaliteet on täiesti naeruväärne. Ilmub keskmiselt 2 uudist päevas ning ka neist on suur osa uudistevoo jäänus, mida mujale panna ei osata, kuid mida peetakse ilmselt piisavalt kollaseks selleks, et keegi neid vaataks.

Mis siis on väärinud viimase 2 nädala jooksul Delfi tähelepanu teemavaldkonnas ‘Teadus ja Loodus’?

Rootsi mehed on paksemad kui eales varem. Uudis: 30 aastat tagasi oli liigsete kilodega hädas vaid 1% noortest meestest, kelle kaaluindeks ületas 30. Tänaseks on rasvumisprotsent ületatud juba rohkem kui 5% noortel rootslastel. No see pole nüüd küll ainult Rootsi probleem, eriti magus peaks olema vaade ookeani taha Ameerikasse. Ja ka oma koduvabariiki võiks piiluda…

Pikajalgsed on ilusamad. Poola teadlased on avastanud, et inimesi, kelle jalad on mõne sentimeetri võrra keskmisest pikemad, peetakse teistest ilusamateks. Tõepoolest, üks Poola viimase aja tõsisemaid teadussaavutusi…

Aktiivne sekselu teeb koolihinded kehvemaks. Inglismaa teadlaste läbiviidud uuring näitab, et rohkelt partnereid omavad õppurid saavad koolis õppetöös halvemaid tulemusi. British scientists – 12 points from Estonia. Äkki on põhjus ja tagajärg hoopis sassi aetud?

Vene teadlased: 2055. aastal algab jääeag. Peterburi Pulkovo observatooriumi klimatoloogide hinnangul algab 2055.-2060. aasta paiku väike jääaeg, mis kestab 45-65 aastat. Märgatavat temperatuurilangust oodata juba lähiaastatel. Kummutatud on kogu globaalse soojenemise teooria. Veel on viimane aeg püüda kuidagi kasvuhooneefekti tekitada.

Austraalia kängurud söövad beebipille. Austraalia teadlased on leiutanud beebipillid kängurudele, mis peaks vähendama loomade liigset paljunemist. Nobeli meditsiinipreemia koidab ilmselt ka Austraalia teadlastele nende suuravastuse valguses.

Mati Kaal: Tallinnas elab umbes 400000 rotti. Tallinna Loomaaia direktori Mati Kaalu sõnul on välja arvutatud, et igas linnas elab umbes sama palju rotte kui selles linnas inimesi, seega võiks tema hinnangul öelda, et Tallinnas elab ca 400 000 rotti. Missugune hämmastav teaduslik metoodika – rottide ja linnaelanike vaheline lineaarne sõltuvus koefitsiendiga 1! Hemingway on öelnud, et igas sadamas võib kohata ühte eestlast. Olin hiljuti ühes maailmakuulsas sadamas, aga Hemingwayd polnud kusagil.

Relsskahur – raskerelvastuse tulevik. Eelmine nädal toimus USA Naval Surface Warfare Center’is (e.k merepinnapealne sõjapidamiskeskus) relsskahuri (ing.k „railgun“) proovilaskmine, mida asjaosalised kirjeldavad kui esimest sammu taktikaliste relsskahurite kasutuselevõtul. See uudis sobib eriti hästi rubriiki ‘Teadus ja Loodus’. Teaduslike mürskudega looduse pihta – tuld!

Erinevalt teistest veebiportaalidest saab Delfi koos ühissaitidega kelkida 550000 lugejaga nädalas. Kui lugejaskond on niivõrd suur, pole sisu loomulikult oluline. Samas isegi SL Õhtuleht on märkimisväärselt intelligentsem – sõna ‘teadus’ rubriikides ei kasutata ning rubriigi ‘Loodus’ alt võib leida igati ajakohaseid ja aktuaalseid loodusuudiseid.

ein-sof.jpg

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: