SKP kasvu kultusest loobumine parandab hiinlaste keskkonda

Uskumatu, aga positiivsed uudised tulevad Qinghaist ja Jiangsust China Daily vahendusel. Ökoloogilisele hävingule suudetakse piir ette saada, kuna kahes prefektuuris ei hinnata valitsusametnike tegevust enam SKP kasvu järgi.

Qinghais on märgalad hakanud taastuma, Sanjiangyuani looduskaitseala kuivanud järvedesse on vesi osaliselt tagasi tulnud. See 318000 ruutkilomeetril laiuv kaitseala on ühtlasi Jangtse, Kollase jõe ja Mekongi toitealaks. Kõrbestumine on ikka veel probleem, kuid selle kiirus 130 km2/aastas on hetkeks vähenud 20 km2-ni aastas.

s.jpg

Sanjiangyuani looduskaitseala

SKP kasvu kultuses kooriti paljaks mäed ja rajati uusi kaevandusi, tehastest lähtuv reostus hävitas viljasaagid ning jooivesi reostati, õhureostus on suurendanud kopsuvähki haigestumise sagedust ning tuberkuloosijuhtumite arvu. Maailmapanga poolt loetletud maailma 20 reostunumast linnast on 14 Hiinas. Jõgede seireandmetel on 500-st seirepunktist vaid 140-s vesi joogikõlblik, 118-st uuritud linnast 97-s oli põhjavesi reostunud. Eelmise aasta mais jäi Wuxi linnas üle 2 miljoni inimese joogiveeta Taihu järves vohavate vetikate tõttu. Nüüdseks on järve ümbruses kilomeetrise puhvertsooni tekitamisel suletud üle 2000 väikse keemiatehase.

China Daily’s ilmunud artikli autor Hiina Inimõiguste Uuringute Ühingu nõukogu liige Xiong Lei loodab, et ka mujal riigis suudetakse loobuda SKP kasvu kultusest, kuna olevat vastu võetud Arengu Teaduslik Väljavaade (Scientific Outlook on Development), mis paneb esikohale inimesed ning jätkusuutliku arengu.

  

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: