Antsud, tulge oma vesinik-köögihundiga välja!

Kui kirjutasin oma arvamuse köögihundist, siis osutus see teema vägagi populaarseks. Eesti inimene on üllatavalt keskkonnahoidlik ja suhtub reklaamijate ülistustesse umbusklikult, http://www.erator.ee/ andmeil pole keskkonna mõttes sõbralikumat masinat kui köögihunt. Kui lugu ilmus greengate.ee-s, siis kommenteeris seda anonüümne ants väitega, et mina ei jagavat ööd ega mütsi, terminoloogia on sassis ning tehnoloogiast ei taipa tuhkagi. See on naljakas, kuidas anonüümne kommenteerimine inimeste arvamust mõjutab, sest foorumites toimunud köögihundi-diskussioonides viidati korduvalt sellele kommentaarile.

Edasi võtsid sõna ‘antsud’ ka minu blogis, kirjutades kommentaaris ‘Selle kirjutise järgi on ilmselge, et ega hr. Puura reovee (mitte heitvee) puhastamisest küll midagi eriti jaga. Rääkimata reovee puhastamisele eelnevast (kanalisatsioonivõrk) ning kaasnevast (reoveesette stabiliseerimine). Aga noh, niikaua, kui tartu kandis kaasaegsete tehnoloogiate konverents algab BHT ja KHT erinevuse selgitamisega, polegi paremat taset loota…’ Naljakas on Eestis see, et ükskõik mis küsimust arutatakse, pööratakse see Tallinn-Tartu maavõistluseks. Eesti elanikkond annab tervikuna ühe keskmise suurlinna välja, kõik kokku on umbes kuuendik Londonist koos eeslinnadega…

Kuna seekord oli e-posti aadress õige, õnnestus mul ka antsudega suhelda ning palusin, et nad Eesti rahvale oma seisukohta lahti seletaksid. Pisut segane vastus rääkis võimalusest toota mitte ainult metaani, vaid ka vesinikku, aga see oli ka kõik, millest need vaieldamatult targad eestlased olid nõus rääkima, avaldamata oma õigeid nimesid.

Nüüd võttis minuga ühendust Osooni-saate toimetaja, et jällegi köögihundist juttu puhuda. Vastasin, et kahlemata on Eestis selles valdkonnas paremaid asjatundjaid, mina panin oma loogilise arutluse kirja. Palusin Osoonil uurida, kuhu inimeste biojäätmed kanalisatsiooni kaudu jõuavad: kui tõesti toimub energeetiline ja/või põllumajanduslik kasutamine, siis võib köögihundi mõju olla positiivne. Kui aga seda ei toimu, siis võib mõju olla pigem negatiivne. Nii lihtne see ongi, see pole raketiteadus.

Geniaalne oleks ju tõepoolest, kui toodaksime köögihundis peenestatud orgaanika baasil näiteks toitlustusettevõtetes vesinikku, sellst omakorda energiat ning energiafirma maksab meile veel peale. Kõik on võimalik. Antsud ja teised anonüümsed targad, rääkige rahvale ka, kuidas tehnoloogia võiks areneda! Või on antsud tegelikkuses vaid köögihundi müügiesindajad?

Üks vastus

 1. Vastus tundub olevat siin:
  http://www.bioneer.ee/bioneer/kohalik/RMK_ja_Tallinna_Vesi_hakkavad_ammendatud_turbakarj%C3%A4%C3%A4re_metsastama.aid-1818
  AS-ile Tallinna Vesi kuuluvas Paljassaare reoveepuhastusjaamas puhastatakse Tallinna ning selle lähivaldade reo- ja sadeveed, kasutades kaasaegseid keskkonnasõbralikke puhastustehnoloogiaid. Keskmiselt puhastatakse ühes päevas 120 000 m3 reovett ning aastas tekib reovee puhastamise tulemusel üle 30 000 tonni setet.
  http://www.tallinnavesi.ee/?op=body&id=66
  ASi Tallinna Vesi Paljassaare reoveepuhastusjaam (Paljassaare põik 14) müüb kvaliteetset kasvumulda hinnaga 50 krooni tonn (Tallinnas) ja 55 krooni tonn (Liikval), hinnad sisaldavad käibemaksu.
  Et oleks nagu jah köögihundile.
  Paraku saab teisest kohast lugeda hoopis sellist juttu:
  http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=203438

  Köögihundid teevad vee-ettevõtetele peavalu

  Meil palju propageeritud köögihundid on naabermaades põlu all ja toitlustusasutustes lausa keelatud just seetõttu, et toidujäätmete käitlemine tekitab reoveepuhastites suuri probleeme.
  Vt. ka http://www.kortsleht.ee/siplanejaeek-intervjuu-prygi
  Nii et võta siis kinni mis see õige on.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: