Keskkonnamäng peale 6. vooru

Järgmine 7. voor algab neljapäeval, 24. jaanuaril kell 18.00. Kuuenda vooru esimene õige vastus – Mirnõi linn Jakuutias – tuli samuti kiiresti – 8 minutiga. Ei õnnestunud täita lubadust raskest küsimusest, augud tundusid lihtsalt huvitavad – eks siis lubadus jääb edaspidiseks jõusse.

Augud olid tõepoolest kuulsad, aga samas mitte kõige kuulsamad maailmas. Loogika oli loomulikult väga lihtne, igal augul oli erinev tekkelugu. Pildil 1 oli Cotopaxi vulkaani kraater Ekuadoris, üks tuntumaid vulkaani kraatreid, mille läbimõõt on 600-800 meetrit. Pildil 2 oli Wolfe Creeki meteoriidikraater Austraalias, selle läbimõõduks on keskmiselt 875 meetrit. Ning viimaseks Mirnõi linna juures paiknev teemandikaevandus, mille läbimõõt on 1.2 kilomeetrit. Kui loogika oli tabatud, siis otsing oli suhteliselt lihtne, kõige raskem ehk oli Cotopaxi leidmine, kuid näiteks ‘vulcano crater ice’ pildiotsingus tuleb välja teisel lehel.

Uuesti vahetus liider. 8 minutiga sai hakkama seekord hobu hobbuster, kes muutis end lihtsalt Hobbusteriks. Järgnesid ja 4 punkti said leheneeger, Arko Olesk, Kristjan, Ivari Tölp ja Merle Mandel.  Loomulikult kasvasid õigesti vastanute shansid võita loosiauhindu. Oli 3 uut liitujat, osalejate koguarv tõusis 40-ni.

Tabeliseis peale 6 vooru:

23 Hobbuster 

22 Kalev Päädam, leheneeger 

21  Riin Tamme, Ivo Volt

20 Katrin Enno, Heino Raivet

19 Veiko Ulp, Peep Vahtrik

18 Enn Karro

13 Tanel Vari

12 karjuappi

11 Merle Mandel, Kristjan

10 Triin Männik, Merili Simmer, Arko Olesk

9 Taavi Nuum, Marta O, Mariann Jalakas, Taavi Tuisk, Triin Kase, Hugo Tang, Marju Kuldmaa, Kadi Kook  

8 Ivari Tölp 

7 Kairi

6 Veronica Irmann, Tarmo Tüür

5 Jaan Allik

4 Rait Kivi

3 Andres Pulver, Maris Kurs, Margus Palolill, Marko Puusaar, Teet Kerem, Ooker Maaker, Merlis Nõgene, Hannes Luidalepp, Mats Meriste

Järgmine 7. voor algab neljapäeval, 24. jaanuaril kell 18.00.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: