Keskkonnamäng: küsimus 1

Ülesanne 1: saatke keskkonnaabi@gmail.com e-posti aadressile võimalikult kiiresti küla nimi, kus toimunud keskkonnakatastroofi kajastavad lisatud pildid. Aega vastata on 24 h (aeg läheb kinni 11.01. kell 8.00), kiirematele lisapunktid.

Vihjed: hukkunud olid enamjaolt lapsed; mäed ei ole looduslikud.

Meeldetuletuseks: mängureeglid on järgmised.

Jaanuarikuu jooksul ilmuvad suvalistel aegadel Keskkonnaabi blogis pildiküsimused. Vastata on aega 24 tundi ning vastused tuleb saata e-posti aadressile keskkonnaabi@gmail.com. Esimene küsimus ilmub 10. jaanuaril 2008.

Igale küsimusele esimene õige vastaja saab 5 punkti, järgmised viis õiget vastajat 4 punkti ning ülejäänud õiged vastajad 3 punkti.

Vastaja ID-ks on e-posti aadress. Kui sama küsimuse kohta on samalt e-posti aadressilt tulnud mitu vastust, läheb arvesse vaid esimene vastus.

Pildid:

yl1p1.jpg

 yl1p2.jpg

yl1p3.jpg

yl1p4.jpg

2 kommentaari

  1. Küsimuse vastamise aeg on lõppenud. Tegemist on Aberfani külaga Lõuna-Walesis, kus söe kaevandamise jäätmemägedelt lähtuv maalihe mattis enda alla kohaliku algkooli, hukkus 144 inimest, neist 116 last enamuses vanuses 7-10. Alles peale seda katastroofi hakati Suurbritannias keskkonnale, jäätmetele ning nendega seonduvatele ohtudele tõsist tähelepanu pöörama. Õigeid vastuseid õigeks ajaks tuli 13, edetabel ning uus küsimus ilmub varsti.

    Kõigepealt oleks pidanud identifitseerima, et tegemist on mudavoolu või maalihkega. Asukoha määramisel oleks pidanud tähelepanu pöörama 4. pildile, kus last süles kandev politseinik on tüüpilises Briti politseivormis. Kes niisama ei teadnud, siis internetist leitava lahenduseni oleks näiteks kiiresti viinud otsing võtmesõnadega ‘children killed mudflow Britain’ või ‘children killed landslide Britain’ või isegi ‘children killed landslide England’.

    Vt ka http://www.south-wales.police.uk/fe/master.asp?n1=8&n2=253&n3=492

  2. Või isegi pildiotsinguga “policeman carrying child” 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: