Video: maavärin neelab auto

8. oktoobril 2005 Pakistanis toimunud maavärin nõudis 75000-86000 inimohvrit, täpset arvu ei teatagi. Maavärin toimus Kashmiris, millest osa kuulub Pakistanile ja osa Indiale. Maavärina tugevuseks oli 7.7-7.8 magnituudi Richteri skaalas.

Kuna laupäev oli Pakistanis koolipäev ja maavärin toimus kell 8.50 hommikul kohaliku aja järgi, siis õnnetult varisesid kokku paljud koolimajad ning lapsed hukkusid.

Internetilegendi järgi on lisatud video tehtud Pakistanis selle maavärina ajal. Siiski on ilmselt tegemist montaazhiga – kuid selline juhtum on maavärina puhul vägagi reaalne.

Advertisements

2 kommentaari

  1. Veebis on isegi vaidlus, kas see video on võltsing või mitte. Pakistan ja India on sisuliselt ainukesed maad, kus on vasakpoolne liiklus ning kus on samas suurte maavärinate oht. Midagi sellist Suurbritannias või Austraalias oodata geoloogiliselt ei saa. Ei usu aga, et Kashmiris selliseid kiirteid olemas on. Lisaks, kui see oleks reaalne video, siis oleks selle üles noppinud esmalt uudisteagentuurid ning see oleks üle kogu maailma üks tuntumaid katastroofijäädvustusi. Sellel alusel on tegemist võltsinguga, animatsioon aga on vägagi hästi tehtud.

  2. Kahtlane on see, et ei esimene ega tagumine auto ei tee katsetki kõrvale põigata. Meie näeme pragusid poole pealt, need peavad hakkama kusagilt kaugemalt pihta. Vähemalt tagumise kaubiku juht peaks midagigi jõudma ette võtta. Pealegi on tõesti kaheldav see, et maavärin oli 2005, aga meie näeme seda pommvideot alles nüüd.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: