Tähelepanu – 10.01. algab keskkonnamäng!

Mängureeglid on järgmised.

Jaanuarikuu jooksul ilmuvad suvalistel aegadel Keskkonnaabi blogis pildiküsimused. Vastata on aega 24 tundi ning vastused tuleb saata e-posti aadressile keskkonnaabi@gmail.com. Esimene küsimus ei ilmu enne 10. jaanuari 2008.

Igale küsimusele esimene õige vastaja saab 5 punkti, järgmised viis õiget vastajat 4 punkti ning ülejäänud õiged vastajad 3 punkti.

Vastaja ID-ks on e-posti aadress. Kui sama küsimuse kohta on samalt e-posti aadressilt tulnud mitu vastust, läheb arvesse vaid esimene vastus.

Parimatele auhinnad! Kui Teil on tuttavaid, kellele sellised mängud huvi pakuvad, siis saatke info edasi!

Üks näide:

Mis linnas on peale maavärinat tehtud see pilt?

Vastus: San Franciscos

earthquake.jpg

Lahenduskäik. Pildil kvaliteeti ning pildil olevaid inimesi uurides võiks teha oletusi maavärina toimumise aja ja riigi kohta. Lagunenud ehitise järgi peaks olema tegemist ühe kõige tugevama maavärinaga sel perioodil. Edasi on võimalik juba välja mõelda otsingu võtmesõnad. Kui isegi täpselt sama pilti ei leia, saate suure tõenäosusega pakkuda õige vastuse. Muidugi võite ka riskida ja vastata peast – esimesed vastajad saavad rohkem punkte, aga mitte nii oluliselt rohkem – näiteks kaks tava-aega mahtuvat õiget vastust annavad rohkem punkte kui üks kord esimesena vastatud õige vastus. Teine vastus sama küsimuse kohta enam arvesse ei lähe.

Harjutamiseks võite proovida, kas leiate lahenduse üles. San Francisco paineb väikese Juan de Fuca ning suure Põhja-Ameerika laama omavahelise liikumise vööndis – San Andrease murrangu tsoonis. Kes soovib rohkem infot, võib lugeda ka http://en.wikipedia.org/wiki/San_Andreas_Fault. Kuna viimane nii tugev maavärin oli aastal 1906, siis elatakse Kalifornias uue suure maavärina kartuses…

3 kommentaari

  1. Praegune pilt on natuke liiga lihtne, sest kui kirjutada google pildiotsingusse “earthquake”, siis tuleb täpselt sama pilt juba esimesel lehel välja. Reaalses mängus tasuks selline lihtne kontrollotsing ehk teha.

  2. Nii see on tõepoolest, küsimused tulevad raskemad

  3. Soov oleks, et kui küsimus on välja pandud, siis see oleks ka näha. Mitte kusagil paremas veerus väikeselt, vaid suurelt ja praeguse näite asemel.
    Muidu juhtub nagu minuga – käisin kolm korda vaatamas, aga ei saanudki aru, et küsimus on juba esitatud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: