Napoli prügiskandaal – ka see on Euroopa Liit!

napoli.jpg

Reutersi andmetel on 2008. aasta algus Itaalia linnas Napolis täis tuledevärki. Aga see pole mitte ilutulestik, vaid põleb protestijate poolt süüdatud prügi – selline põlemine on dioksiinide levikuohu tõttu eriti ohtlik.

Linna lõunaossa on akumuleerunud õlgadeni kõrguvad hunnikud mädanevat prügi, kus rotid on end mõnusasti sisse seadnud. Juba 14 aastat kestva eriolukorra prügi suhtes pidi lahendama jäätmete põletusjaam, kuid selle avamine nihkub järjest edasi. Linnaametnikud otsustasid seetõttu avada vana 1996. aastal suletud prügimäe – otsus, mis linnaelanikud lõplikult välja vihastas.

Tundub, et Sopranode filmis nähtud prügivedamise ja maffia seosed on Napolis realiseeritud ülivõrdes. Keskkonnakaitse grupeeringu Legambiente andmeil on sealne illegaalne prügikõrvaldamine tööstusharu, mille väärtus on umbes 5.8 miljardit eurot. Maffia poolt korraldatud prügi illegaalne matmine ja põletamine on reostanud ümbruskonna nii tõsiselt, et Campania regiooni mõnedes osades on elanike risk haigestuda maksavähki 2-3 korda suurem kui mujal Itaalias.

Ka Euroopa Komisjon on Itaalia valitsust hoiatanud kohtuasja algatamise võimalusega. Komisjoni eestkõneleja keskkonnaküsimustes Barbara Helfferich ütles, et viimase aja arengud on Komisjoni ärevusse ajanud ning lähinädalatel süvenetakse probleemi lähemalt. Kuid teadaolevalt on ‘eriolukord’ kestnud juba ju 14 aastat! 

2 kommentaari

  1. Veel sellel teemal: http://tatsutahime.diaryland.com/jaanuar08.html#2008-01-12_19:34

    Prügipõletusjaam ei nihku edasi, inimesed võitlevad selle vastu, sest ka see tekitab kõrgendatud vähiohu.

  2. […] Soovitan lugeda ka varasemat kirjutist Napoli prügiskandaali kohta. […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: