Uusaastatervitus hiinlastele: olümpiamängud gaasimaskides?

air-pollution-systems.jpg

ERIK PUURA

2008 Hiinas on juba saabunud, punaste lippude lehvides. Olümpiariik 2008, olümpiamängude korraldamine – kogu Hiina au ja uhkus.

Kiiresti arenev tööstusriik, eurooplaste-ameeriklaste kardetav konkurent majanduses.

Mis aga on majandusedu hind?

Õhureostus põhjustab igal aastal 750000 enneaegset sündi, 2/3 linnadest on õhk keskmiselt või tugevasti reostunud, umbes 10% riilikust koguproduktist hävib põldudel tööstuse poolt tekitatud happevihmade tõttu, mis langevad 30%-le riigi territooriumist. Süsinikdioksiidi emissioonide poolest möödus Hiina USA-st, paisates keskkonda igal aastal 6.2 miljardit tonni 5.8 miljardi tonni vastu. Poolel elanikkonnast puudub ligipääs puhtale joogiveele, 90% veekogudest asulates on tugevasti reostunud. Plaanitakse juhtida Jangtse jõe veed läbi põhjapoolsete tööstuslinnade, sealhulgas Pekingi ja Tianjini. Uue hüdroelektrijaama ehitamine Jangtsele sundis ümber asustama 1.5 miljonit inimest…

Hiinlased on tark rahvas, minu kolleegid Stockholmi Tehnikaülikooli päevilt integreerisid ja modelleerisid suurepäraselt. Iga eestlase kohta tuleb rohkem kui 1000 hiinlast ning kindlasti on pisut küüniline uusaastasoov: investeerige oma keskkonna puhtusesse! Aga ometi… Ilusat ja läbipaistvat uut aastat, hiinlased! Ja loodame, et olümpiakoondis ei pea gaasimaske gaasa võtma.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: