Koera evakueerimise varustus

ERIK PUURA 

Kirjutasin sellest, kuidas keskkonnaohte (maavärinad, vulkaanipursked, orkaanid, metsatulekahjud jne) kartvad sussex_spanjel.jpg

ameeriklased panevad kokku ja hoiavad käeulatuses varustust kiireks evakueerimiseks. Kaur arvas oma kommentaaris, et olen kopeerinud hoopis supermarketi müüginimekirja, sest muuhulgas oli nimetatud ka kodulooma närimislelu.

Veebilehelt http://www.peteducation.com/article.cfm?cls=2&cat=1677&articleid=2886 võite ise lugeda, kuidas koostada oma koerale evakuatsioonivarustus – muuhulgas vesi ja toit (vaja välja vahetada iga 3 nädala tagant), kilekotid väljaheite jaoks, hammaste puhastamise vahendid, fotod koos endaga (et koera kadumise ja leidmise korral saaks tõestada selle kuuluvust), dokumendid, vaktsineerimise sertifkaadid jne.

Elame tõesti keskkonna mõttes nii kindlas piirkonnas, vaevalt et kellelgi Eestis koera evakuatsiooni varustus valmis on. Maailmas aga on palju piirkondi, kus peab olema valmis päevapealt oma kodu maha jätma.

Koduloom on aga sageli pereliige ning tema suhtes kehtivad samad reeglid kui teiste pereliikmete suhtes. Siin on Eestis ilmselt pikk tee käia, eriti mõeldes juhtumitele, kuidas näiteks suveks laste rõõmuks suvilatesse soetatud lemmikloomad jäetakse talve tulekul looduse meelevalda – kuna linnakorteris lihtsalt ruumi polevat… Või kui koerale on omistatud pelgalt aheldatud valvuri funktsioon. Loomulikult ei mõtle sellised ‘loomaomanikud’ sellele, et ohu korral võiks ka looma kaasa võtta…

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: