Koera evakueerimise varustus

ERIK PUURA 

Kirjutasin sellest, kuidas keskkonnaohte (maavärinad, vulkaanipursked, orkaanid, metsatulekahjud jne) kartvad sussex_spanjel.jpg

ameeriklased panevad kokku ja hoiavad käeulatuses varustust kiireks evakueerimiseks. Kaur arvas oma kommentaaris, et olen kopeerinud hoopis supermarketi müüginimekirja, sest muuhulgas oli nimetatud ka kodulooma närimislelu.

Veebilehelt http://www.peteducation.com/article.cfm?cls=2&cat=1677&articleid=2886 võite ise lugeda, kuidas koostada oma koerale evakuatsioonivarustus – muuhulgas vesi ja toit (vaja välja vahetada iga 3 nädala tagant), kilekotid väljaheite jaoks, hammaste puhastamise vahendid, fotod koos endaga (et koera kadumise ja leidmise korral saaks tõestada selle kuuluvust), dokumendid, vaktsineerimise sertifkaadid jne.

Elame tõesti keskkonna mõttes nii kindlas piirkonnas, vaevalt et kellelgi Eestis koera evakuatsiooni varustus valmis on. Maailmas aga on palju piirkondi, kus peab olema valmis päevapealt oma kodu maha jätma.

Koduloom on aga sageli pereliige ning tema suhtes kehtivad samad reeglid kui teiste pereliikmete suhtes. Siin on Eestis ilmselt pikk tee käia, eriti mõeldes juhtumitele, kuidas näiteks suveks laste rõõmuks suvilatesse soetatud lemmikloomad jäetakse talve tulekul looduse meelevalda – kuna linnakorteris lihtsalt ruumi polevat… Või kui koerale on omistatud pelgalt aheldatud valvuri funktsioon. Loomulikult ei mõtle sellised ‘loomaomanikud’ sellele, et ohu korral võiks ka looma kaasa võtta…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: